“Çukurova’da Tarım ve İnsan” Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

“Çukurova’da Tarım ve İnsan” Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında Adana Vergi Dairesi ile Adana Ticaret Borsası işbirliğinde “Çukurova’da tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi düzenlendi. Sergi de konuşan Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, “Adana’mızın sadece coğrafyası, toprakları, tarımsal ürünleri zengin değil, aynı zamanda insan kalitesi de çok zengin” dedi.


Sadece Adana Vergi Dairesi ve Adana Ticaret Borsası çalışanlarının çektiği fotoğrafların sergilendiği etkinlikte; sebze meyve, narenciye ve bakliyat gibi tüm tarımsal ürünlerin toprakla buluşmasından hasadına kadar geçen dönem ve onları işleyen insan manzaralarıda öne çıktı.


“Çukurova’da tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisinin açılışına Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, , Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve Meclis Başkanı Osman Bağış, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ve Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı İsmail Acı, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Ergül Halisçelik, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (ATHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Doğan, STK Başkanları ile sanatseverler katıldı.


ŞAHİN BİLGİÇ, “ALIN TERİ ÇOK ÖNEMLİ”

“Çukurova’da tarım ve İnsan” fotoğraf sergisinin açılış konuşması yapan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Tarımın başkentinde böyle bir programın olması bizim için çok önemli. Çünkü alın teri ve emeğin tarımda ne kadar önemli olduğunu en çok biz bölge olarak biliyoruz. Adana Ticaret Borsası olarak tarımın paydaşlarında tarımdaki insanların emek ve alın terinin ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu sergimiz biraz olsun onların emeklerini ortaya koyan, onların sıkıntılarını en azından paylaşabilecek tuala aktardığımız bir sergi olacak. Bölge için de, Adana için de çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum ve bunda emeği geçenleri kutluyorum” dedi.


ÜMİT GÜNER, “TARIMI ANLATMAK İSTEDİK”

Çukurova’yı, tarımı ve insanımızı anlatan binlerce fotoğraf arasından seçilen 130 adet değerli eserin yer aldığı serginin açılışından dolayı çok heyecanlı olduğunu belirten Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, “Hem 2022 vergi haftası, hem de Portakal Çiçeği Karnavalı’na katkı sağlamak amacıyla bölgemizin en önemli donörlerinden olan tarımı anlatmak istedik. Sergimizin konusu belirtirken Adana’mızın Türkiye’nin önemli bir coğrafi ve stratejik konumda olması, Seyhan ve Ceyhan gibi nehirlerin beslediği bereketli topraklarımızın ülke ekonomisine katkısını dikkate aldık. Emek veren çalışanlarımızı kutluyor, bu konuda işbirliğinde olduğumuz Adana Ticaret Borsası Yönetimine ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.   


DR. VALİ ELBAN, “ADANA’NIN SANATA VE KÜLTÜRE VERDİĞİ DEĞERİ GÖSTEREN BİR ETKİNLİK”

Portakal Çiçeği Karnavalı’nın başlangıcında bu tür sanatsal etkinliklerin Adana’nın sanata, kültüre verdiği değeri ve takdiri gösteren güzel bir etkinlik olduğunu söyleyen Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, “Adana’mızın sadece coğrafyası, toprakları, tarımsal ürünleri zengin değil, aynı zamanda insan kalitesi de çok zengin. Her ne kadar birinci yaptıkları işler çok farklı olsa da onların sanat anlamında ne kadar başarılı olduğunu farklı, farklı kabiliyetleri olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bu tür güzelliklerin, etkinliklerin de ilimize güzel katkılar sağlayacağını düşünüyorum” dedi. 

FOTOĞRAF SANATÇILARINA PLAKET

Konuşmaların ardından sergiye katılan Adana Vergi Dairesi ve Adana  Ticaret Borsası çalışanı Fotoğraf Sanatçılarına plaketleri verildi.

‘Çukurova’da Tarım ve İnsan’ fotoğraf sergisi 27 Mart Pazar gününe kadar 75. Yıl Sanat Galerisi’nde Adanalıların beğenisine sunulacak.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER