Çukurova Üniversitesinde Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Çukurova Üniversitesinde Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Çukurova Üniversitesinde törenle kutlandı.

Tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, “Çukurova Üniversitemizden mezun olan ve olacak tüm öğretmenlerimizin, vatanımızın dört bir yanına dağılarak çocuklarımıza, gençlerimize ve toplumun tüm kesimlerine ışık olup, zihinleri aydınlatıp ve Başöğretmenimizin işaret ettiği yolda yılmadan yürüyeceklerine olan inancım tamdır” dedi.

 

Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilen kutlama programına Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlter Ünlükaplan, Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fulya Cenkseven Önder, dekanlar, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Prof. Dr. Tuncel: “Öğretmen Olmak Sevdaya Tutulmaktır…”

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, dünyanın her yerinde öğretmenlerin en fedakâr ve saygıdeğer üyeleri olarak toplumun aydınlanmasında en önemli role sahip olduklarını söyledi. Bilginin hızla değiştiği, eğitime ve bilime her gün yeni bilgilerin ve katkıların eklendiği çağımızda Çukurova Üniversitesi olarak araştırmacı, yenilikçi, değişime uyumlu, hem eleştirel hem de yaratıcı düşünebilen öğretmenler yetiştirmenin temel amaçlarından biri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Tuncel, “Ülkemizin öğretmen eğitimine ve eğitim araştırmalarına önemli katkılar sunan Eğitim Fakültemiz bizi her zaman gururlandırmıştır. Biliyoruz ve inanıyoruz ki, Üniversitemizden mezun olan ve olacak tüm öğretmenler, vatanımızın dört bir yanına dağılarak çocuklara, gençlere ve topluma ışık olacak, zihinleri aydınlatacak ve Başöğretmenimizin işaret ettiği yolda yılmadan yürüyecekler. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muallimler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” sözünün daima takipçisi olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde kutluyorum.

 

Prof. Dr. Önder: “Gelecek, Yeni Şeyleri Tekrar Edip Tekrar Öğrenebilenlerin Olacak”

ÇÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fulya Cenkseven Önder de Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen olarak atandığı 24 Kasım gününün Öğretmenler Günü olarak kutlandığını hatırlatarak, tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının öğretmenler gününü kutladı. Prof. Dr. Önder, “Dünyamız dijitalleşmenin ve küreselleşmenin etkisiyle yeni bir değişim dönemine girdi. Değişim karşısında insanlar ve toplumlar sahip oldukları bazı bilgileri bir kenara koymak, yeni hedefler belirlemek ve yeni alışkanlıklar geliştirmek ve yeni öğrenmelere açık olmak zorundalar. Gelecek, öğrendiklerini unutup yeni şeyleri tekrar edip tekrar öğrenebilenlerin olacaktır.” dedi.

 

Akreditasyon Alan Bölümleri Belgeleri Takdim Edilerek Mini Bir Konser Verildi

Açılış konuşmalarının ardından Akreditasyon sürecini tamamlayarak belge almaya hak kazanan bölüm başkanlarına belgelerini Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel takdim etti. Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Buket Akkoyunlu’nun “Yeni Öğrenme İhtiyaçları Geleceğin Öğretmenleri ve Eğitim Fakülteleri” konulu konferansının ardından sahneye Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Halk Müziği Öğretmenler Korosu çıktı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel de koroya eşlik ederek hep birlikte şarkılar söyledi.

Eğlenceli bir atmosferde geçen Öğretmenler Günü kutlaması Öğretmen Andı’nın okunmasının ardından anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER