Çukurova 16. Kitap Fuarı, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı

Çukurova 16. Kitap Fuarı, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı

2024 yılının ilk kitap fuarı Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, ÇUFAŞ-Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Adana’da törenle açıldı. 

Çukurova Kitap Fuarı, ziyaretçilerini 13-21 Ocak 2024 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırlayacak. Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan Çukurova Kitap Fuarı; panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 98 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. Fuarda, dokuz gün boyunca düzenlenecek etkinlik ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.

Unutulmaz bir kültür şöleni sunuyor

Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Fuar, on altı yıldır binlerce kitapseveri bölgenin tarihini, doğasını ve edebiyatını keşfetmeye davet ediyor. Yayınevleri ve yazarların katılımıyla gerçekleştirdiğimiz fuar, çeşitli kültürel etkinlikler ile kitap tutkunları için unutulmaz bir kültür şöleni sunuyor. Kitapseverler, bölgenin renkli geçmişi, eşsiz doğası ve özgün edebiyat geleneği hakkında bilgi edinirken, aynı zamanda yeni kitaplar keşfetme fırsatı bulacaklar” dedi.


Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, “Anadolu’da bir kitap fuarının 16 yıl boyunca sürmesi hem kent için hem yayıncılığımız için büyük bir kazançtır. Dilerim uzun yıllar çok daha fazla sayıda okura ve yayıncıya dokunarak, çoğalarak devam eder. Kitap dünyası, hem bireysel hem toplumsal gelişime katkılarıyla, hem de tüm alanlara kaynak ve içerik sağlamasıyla, ülkesel kalkınmanın en önemli temellerinden biridir. Tüm sektörümüze, paydaşlarımıza, okurlarımıza “kitap şenliğimize hoş geldiniz” diyorum ve herkesi Çukurova 16. Kitap Fuarı’nda kitaplarla buluşmaya davet ediyorum” dedi.


Çukurova 16. Kitap Fuarı, 13-21 Ocak 2024 tarihlerinde 10.00 – 20.00 saatlerinde, son gün olan 21 Ocak 2024 tarihinde ise 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuarda kitaplar, süreli yayınlar, gazete ve dergi yayıncılığında faaliyet gösteren katılımcılar, medya kuruluşları ve yayın faaliyetinde bulunan önemli sivil toplum kuruluşları ürünlerini sergileyerek, ziyaretçilerle bir araya gelecekler. 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER