CHP'li Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir 'Gel' dedi, vatandaş gidince muhatap bulamadı

CHP'li Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir 'Gel' dedi, vatandaş gidince muhatap bulamadı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı Sinanpaşa Mahalesi kentsel dönüşüm alanında taşınmazı bulunan vatandaşlara 28 Mart Pazar Günü  görüşmeye davet ettiği bir tebligat gönderdi. Tebligatta belirtilen adreste bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binasına giden vatandaşlar binanın kapalı olması nedeniyle içeriye giremedi. 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı Sinanpaşa Mahalesi kentsel dönüşüm alanında taşınmazı bulunan vatandaşlara  "Uzlaşma toplantısına gelmediğiniz takdirde taşınmaz malınız için, Adana Büyükşehir Belediyesi Encümeni'nin 13 Eylül 2017 tarih ve 2988 nolu kararına istinaden 2985 sayılı Toplu Konut Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ve 2942/4650 sayılı Kamulaştırma Kanunu hükümlerine göre kamulaştırma işlemi yapılacaktır" yazan tebligat gönderdi. Ancak Büyükşehir yetkilileri büyük bir skandala imza atarak söz konusu tarih ve saatte kendileri toplantıya gelmedi. 

Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı  önünde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a tepki gösteren Vatandaşlar, 'Toplantıya gelmezseniz taşınmazınızı kamulaştıracağız diye bize tebligat gönderiyorlar verdikleri adrese kendileri gelmiyorlar. Kapı kapalı kimse yok. Kapı duvar' dediler.Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili  Ozan Gülaçtı, “Bir tatil gününde yüzlerce vatandaşı Belediye önünde toplayacaksınız ama vatandaşlarımız tek bir muhatap dahi bulamayacak! Üstelik konu yüzlerce ailenin en direk geleceği ile ilgili çok önemli bir konu. Sn.Karalar ve yönetimi işte iki yıldır bu şehri malesef böyle yönet(em)iyor!' diyerek tepki gösterdi.

Gülaçtı; 'CHP'li ABB yönetimi, taşınmazları kentsel dönüşüm alanı içerisinde kalan vatandaşlarımızı tebligatla uzlaşma görüşmesine çağırıyor. Katılım olmazsa doğrudan kamulaştırma yapacağım diyor. Ancak ilgili saatte belediye binasında kimse yok! Bu şehri bu ciddiyetsiz zihniyet yönetemez!' ifadelerini kullandı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER