Başkan Uludağ'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Başkan Uludağ'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Başkan Uludağ mesajında, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarını, hayatın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün sembolü olan kadınların oluşturduğuna vurgu yaptı.

“HER KADIN TAKDİRİ SAYGIYI VE SAYGINLIĞI HAK ETMEKTEDİR”

Zengin medeniyetimizin inşasında en az erkekler kadar kadınların da rolü ve emeğinin çok büyük olduğuna dikkati çeken Başkan Uludağ mesajında şu ifadelere yer verdi “ Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde kadının yeri hep saygın ola gelmiştir. Dünyaya ve insanlığa verdiği emekleri ile geleceğimizi yetiştiren ve şekillendiren, hayatımızın her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, doğumumuzdan ölümümüze dek bizi karşılıksız seven, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olmuşlardır. Huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarını, hayatın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, sevgi, fedakârlık ve hoşgörünün sembolü olan kadınlarımız oluşturmuştur. 

Milletimizin kutsal emanetleri ve başımızın tacıdır kadınlarımız; İster evinin, ailesinin işleriyle meşgul olsun, isterse aynı zamanda çalışarak hayatın farklı alanlarında ilave sorumluluklar üstlenmiş olsun, yılda bir gün değil her gün, her kadın bizatihi varlığıyla takdiri, saygıyı ve saygınlığı hak etmektedir.

Bu vesile ile yaşamımızın doğumdan ölüme hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm fedakâr kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER