Bakan Yanık Ve Dönmez Depremin Ardından Adana'da

Bakan Yanık Ve Dönmez Depremin Ardından Adana'da

Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğünde bir depremin meydana gelmesinin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Adana'ya geldi.

Bakan Yanık ile Bakan Dönmez; sabah 04.17'de yaşanan ve Kahramanmaraş'ın yanısıra, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da da binaların yıkılmasına ve can kaybıyla yaralanmalara sebep olan depremin ardından kente gerçekleştirdikleri ziyarette acil durumlarda güvenlik hizmetlerinin etkin ve koordineli biçimde verilmesi  amacıyla kurulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) açıklamada bulundular.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Adana'da Kahramanmaraş merkezli depreme ilişkin yaptığı açıklamada "Adana'da 6 bina il merkezinde, Çukurova ilçe sınırları içerisinde tamamı birbirine de çok yakın binalar, bir tane Tufanbeyli'de olmak üzere toplam 7 binamız hasarlı. Toplamda 36 can kaybımız var. Artmamasını umut ediyoruz ama tabii göçük altındaki vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar devam ediyor" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise depreme ilişkin yaptığı açıklamada gerek elektrik iletim hatlarında ve nakil hatlarında gerekse doğal gaz iletim ve dağıtım hatlarında hasarlar olduğunu belirtip "En büyük hasarlarımızdan birisi de merkez üssüne yakın Türkoğlu ilçesinde doğal gaz ana iletim hattımızda bir kopma meydana geldi. Bu hattımız Kahramanmaraş başta olmak üzere Gaziantep, Hatay ve Kilis'e doğal gaz taşıyan ana iletim hattımız. An itibariyle tabii bu illerimizde kesintiler yaşanabilir."dedi.

Bakan Dönmez konuşmasını "Enerji nakil hatlarında da TEİAŞ'a ait yaklaşık 30 trafo merkezinde bir hasar söz konusu. Bunların bir kısmı tabii hızlıca onarılacak şekilde, düşük hasarlar ama bir kısmında daha ağır hasarlı olan yerlerimiz de var" ifadeleriyle sürdürdü.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER