Bakan Akar'dan Pervin Buldan'a KAAN yanıtı!

Bakan Akar'dan Pervin Buldan'a KAAN yanıtı!

HDP'li Pervin Buldan yaptığı açıklamada, 'Türkiye halkının bombaya, savaşa ihtiyacı yok. Barış politikaları varken savaş uçağı reklamı yapıyorsunuz.' sözlerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Buldan'a yanıt veren Bakan Akar, 'Bu bütün milletlerin, bütün devletlerin en doğal hakkı. Burada hiçbir şekilde 85 milyon vatandaşımızın güvenliğini tehlikeye sokmayız.' dedi.

CNN Türk'ten Uğur Önver'e konuşan Bakan Akar'ın açıklamaları şöyle; Bu sözün hiçbir gerçeği yansıtmadığını, hiçbir anlamı olmadığını, son derece anlamsız olduğunu başından belirtelim. İkincisi, biz uluslararası hukuk çerçevesinde, meşru müdafaa çerçevesinde ulusumuzun, 85 milyon vatandaşımızın hudutlarımızın güvenliği için terörle mücadele ediyoruz.

Bu bütün milletlerin, bütün devletlerin en doğal hakkı. Burada hiçbir şekilde 85 milyon vatandaşımızın güvenliğini tehlikeye sokmayız. Hiçbir şekilde vatandaşlarımıza teröristlerin etki etmesine müsaade etmeyiz. Bizim de yaptığımız budur. Uluslararası hukuka uygundur. Yaptığımız şey bundan ibarettir ve biz ülkemizi korumakla ve kollamakla, ülkemizi ve milletimizin savunmasını sağlamakla sorumluyuz.

Bir taraftan askeri eğitilmiş çalışmaları yaparken diğer taraftan da savunma sanayimizle ülkemizin savunması için hukukun korunması için menfaatlerin korunması için yapılması gereken ne varsa bunları yaptık, bunları yapıyoruz. Bunlar da bizim için 85 milyon için büyük bir övünç. Yapılan bu hadiseler bir gurur kaynağı. Ona da o şekilde bakmaları lazım. Olayı anlamaları lazım, düzgün şekilde bakmaları lazım.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadele Mehmetçik'in azim ve kararlılığı ile devam ediyor. Kilis'te camilerimiz bombalandı. Bir sürü katliam ile karşılaştık. Kimseye karşı, masum insanlara karşı bu silahları kullanmadık, kullanmayız.


Afrin olduğu yerde duruyor. Son derece seçici davranıyoruz. Şu anda biz terörle mücadelemizi artan bir şekilde götürüyoruz. Hiçbir şekilde taviz vermeden bitireceğiz. Kampları başına yıkıldı, en son terörist yok olana kadar devam edeceğiz.


Elebaşlarının çığlık çığlığa efendilerinden yardım istediklerini takip ediyoruz. Irak'ın kuzeyinde yöneticileri teslim oldu. Suriye'nin de Irak'ın da toprak bütünlüğüne saygılıyız. Tek hedefimiz teröristler. 40 yıllık bela bitecek.


Olayları karmaşık hale getirip dezenformasyon yapıyor, Kürt kardeşlerimize yapılıyor gibi algı yapıyorlar. Kürtler ile Türkler kardeştir. Kız aldık kız verdik, ekmeğimizi paylaştık. Şehitliklerde beraber yatıyoruz. Kimsenin etnik mezhepsel kimliği ile ilgilenmiyoruz. Bu fitneye karşı vatandaşımızın bilinci de bilgisi de var. Vatandaşımızın teröristlerle arasına mesafe koymayanlara karşı mesafeli olması lazım.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER