ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan'dan yeni eğitim ve öğretim yılı mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan'dan yeni eğitim ve öğretim yılı mesajı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çalışkan, yaptığı konuşmada, öğrencilere başarılı ve verimli bir eğitim dönemi diledi. Özellikle pandemi ve deprem sürecinde yaşanan zorluklara rağmen, eğitimcilerin ve öğrencilerin gösterdiği azim ve gayretin takdire değer olduğunu vurguladı.

Ayrıca, velilere de seslenen Başkan Çalışkan, çocuklarının eğitim sürecinde yanlarında olmalarını ve destek olmalarını önemle vurguladı. Ailelerin, öğrencilerin eğitimine aktif bir şekilde katılım göstermelerinin, başarılı bir öğrenme sürecinin teminatı olduğunu ifade etti.

Çalışkan, "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte 2023 - 2024 eğitim - öğretim yılına erişmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının okullarımızın idarecileri ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

"Okullarımız, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunarak bizi gelecek hedeflerimize ulaştıracak, hayata hazırlayacak bir yuvadır. Bu bakımdan çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim imkânlarıyla ne kadar buluşturabilirsek, ne kadar iyi yetiştirebilirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık ve güçlü olacaktır." diyen Başkan Çalışkan, "Bizler, öğrencilerimizin iyi yetişmesinin geleceğimizi sağlam temellere dayandıracağına inanıyoruz." şeklinde devam etti.

Başkan Çalışkan, eğitimdeki başarı ölçütlerinin, akademik başarının yanı sıra ve ondan daha önemli olmak üzere güzel ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. "Hayata karşı edep ekseninde bir duruş sergileyen, vicdanını kendi üzerine gözcü koyan, birbirine ayna olan, merhameti bütün yaratılmışı kucaklayan, insanları eşit gören nesiller yetiştirmekten başka gayemiz yoktur." dedi.

Son olarak, Başkan Çalışkan, tüm bu hedeflere ulaşabilmenin, eğitim hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve mevcut başarıları daha ileri noktalara taşımak için öğretmen, öğrenci ve veli iş birliği ile gerçekleşeceğine inandığını belirterek velilere teşekkür etti. "Bu düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılının İlimize, Ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin öğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum." şeklinde konuşmasını tamamladı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER