“Asgari ücretlilerin maaşından vergi alınıyor” iddiası doğru değil

“Asgari ücretlilerin maaşından vergi alınıyor” iddiası doğru değil

İletişim Başkanlığı, Dezenformasyonla Mücadele Merkezince hazırlanan ve dezenformasyon içeren haberlerin gerçeğine işaret edildiği 3 Mayıs 2023 tarihli Dezenformasyon Bülteni yayımlandı.

Bültende, bazı basın yayın organlarında yer alan "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'öldürdük' dediği terör örgütü DEAŞ lideri, daha önce ABD tarafından öldürülmüştü.", "Asgari ücretlilerin maaşından vergi alınıyor.", "Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a biber gazlı saldırı düzenlendi.", "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın oğlu, alkol alıp keyif yaptı.", "TÜBİTAK Genel Müdür Yardımcılığına ölü yıkayıcısı olan biri atandı." ve "Pakistan'da ölmüş kadınlara tecavüz edilmesin diye mezarlar kilitleniyor." iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi

"Asgari ücretlilerin maaşından vergi alınıyor." iddiasının da gerçeği yansıtmadığı aktarılan bültende, "1 Ocak 2022 tarihinden itibaren tüm asgari ücretlilerin maaşı, vergi dışı bırakılmıştır. Asgari ücretin üzerinde ücret alanların da asgari ücrete isabet eden ücretleri, gelir ve damga vergisinden istisna edilmiştir. 2023 yılında, asgari ücret istisnası nedeniyle her bir çalışandan yıllık 17 bin 827 lira vergi alınmamaktadır." bilgisi paylaşıldı. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER