Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, 'Adana'nın Sulama Kanallarına Raylı Sistem Yapılsın'

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, 'Adana'nın Sulama Kanallarına Raylı Sistem Yapılsın'

Aladağ Belediye Başkanı, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Mustafa Akgedik, Adana Sulama Kanallarına Raylı sistem yapılmasını önerdi. 

Adana Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı meclis oturumuna başkanlık eden Mustafa Akgedik, Adana trafiğini rahatlatacak proje önerisi sundu. Akgedik, Adana Sulama Kanallarına Raylı sistem yapılmasını veya elektrikli metrobüs konulmasını önerdi. 

Başkan Akgedik projesini şu şekilde açıkladı; 'DSİ aşağı Seyhan Ovasında açık kanallarla yapılan sulama sistemini, kapalı, basınçlı sulama sistemi yapmak için proje ihalesi yaptı. Projeye göre Seyhan Barajının elektrik üretimi iptal edilip, barajın basıncı sulamada kullanılacak. Yani açık kanallardan giden su, basınca dayanıklı borular ile götürülecek. Muhtemel kanal içlerine boru döşenerek üzeri kapatılacak. 

Bizim önerimiz boruların, mevcut kanal taban kotunun altına yerleştirilip, mevcut kanal içerisine Raylı Ulaşım Sistemi yapılmasıdır. Bu sayede kesintisiz bir ulaşım sağlanacak, inşaat maliyeti, kamulaştırma maliyeti minimize edilecek, hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde Adana’nın toplu taşıma sorunu büyük ölçüde çözülecektir. HATTA RAYLI SİSTEME DE GEREK YOK, ELEKTRİKLİ METROBÜS KOYALIM. İSTANBULDA METROBÜS GÜNDE 900.000 YOLCU TAŞIYOR…'  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER