AK Partili Ozan Gülaçtı'dan Adana metro açıklaması; 'Onaylanmayan metro projesi değil, dış borç talebidir'

AK Partili Ozan Gülaçtı'dan  Adana metro açıklaması; 'Onaylanmayan metro projesi değil, dış borç talebidir'

Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın "Metro Açıklaması"na ilişkin basın toplantısı düzenledi. 

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan vekili Ozan Gülaçtı, Adana'nın 2. Etap metro projesine dair, "Adanalılar bilsinler ki bugün Adana'mızda metronun ikinci etabı yapılamıyorsa bu Zeydan Karalar ve yönetiminin beceriksizliğinin bir sonucudur.' dedi.

AK Parti Adana İl Başkanlığında Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte kameralar karşısına geçen Gülaçtı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın twitter hesabından yaptığı paylaşıma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

İşte Ozan Gülaçtı'nın açıklamaları;

'Hepimizin malumu olduğu üzere Adanamız 3 yıla yakın süredir Cumhuriyet Halk Partili bir belediye yönetimi tarafından idare edilmeye çalışılıyor. İdare edilmeye çalışılıyor diyorum zira bu kentte yaşayan taraflı, tarafsız herkes geçen süre zarfında Adanamızda taş üstüne taş konulmadığını net olarak müşaahade ediyor. Kendilerine popülizmi, yalan siyasetini rota ve üslup olarak belirlemiş olan, sürekli kamuoyunu yanıltıcı bilgiler veren, ortaya bir olgu koyamadıkları için algılarla günü kurtarmaya çalışan bir yönetim ve Büyükşehir Belediye başkanı karşı karşıyayız. 3 yıl içerisinde sürekli olarak yalanlarını, algılarını ortaya çıkardık fakat bırakın çıkıp kamuoyundan özür dilemeyi tam aksine yalanlarını artırarak süreci devam ettirmekte kararlı olduklarını üzülerek görüyoruz. Biz yalanlarını, algı temelli adımlarını ortaya çıkarmaktan yorulduk ama onlar kamuoyunu aldatmaktan yorulmadılar.

CUMHURBAŞKANIMIZI SUÇLAMAK SİYASİ BİR GARABET

İşte bu yalan rüzgarına, algı çalışmalarına dün yeni bir halka daha eklendi. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’da yapmak istedikleri 2.etap metro çalışmasının Cumhurbaşkanımız tarafından engellendiği yönünde aslı olmayan bir açıklama yaptı. Öncelikle şunları ifade etmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanımızı Adanamıza yapılacak bir yatırım noktasında engel olmakla suçlamak eğer bir akıl tutulması değilse siyasi bir garebettir. Adanamıza AK Parti iktidarlarımız döneminde yapılan milyarlarca lira yatırımın tamamında Sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat takibi söz konusudur. Yeni Stadyumdan, Adliye Binasına kadar şimdi sayamayacağımız onlarca dev eser Adana’mıza Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde kazandırılmıştır. Cumhurbaşkanımız Adana’ya ve Adanalılara aşık birisidir ve Adanamız için daima taşın altına elini ilk koyan kişi olmuştur. Zeydan Karalar yönetiminin kendisi yapması gereken ancak yarım bırakılan Devlet Bahçeli Köprüsü’nün bakanlık tarafından devir alınmasına onay vermesi bunun en yakın örneğidir. 

Biz Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde de bunu defaatle sorduk, konuştuk ancak tekraren ifade edelim. Sürekli mağdur edebiyatı yapan, önümüz kesiliyor yalan algısı ile yönetimsel beceriksizliklerine kılıf dikmeye çalışan Zeydan Karalar ve yönetimine soruyoruz! Bizlere önünüzün kesildiği tek bir hususu ispatlayabilir misiniz? Cevap yok! 

MAĞDUR EDEBİYATI, POPÜLİZİM

Çıktılar biz sahra hastanesi yaptık diye Türkiye kamuoyunu yanılttılar, ilgili alanı aynı gün çektik, fotoğrafladık, yalanı ortaya çıkardık, yüzleri dahi kızarmadı. Seçimden önce bir kişiyi bile işinden etmeyeceğiz dediler, sırf siyasi görüşleri kendilerinden değil diye 3000’den fazla emekçi kardeşimizi işten attılar, yüzleri kızarmadı. Pandemi sürecinde ulusal televizyonlarda bize bedava ekmek dağıttırılmadı dediler, gerçek olmadığı ortaya çıkınca tedbiren böyle bir açıklama yaptık diyerek siyaset litaretürüne tedbiren yalan ifadesini soktular yüzleri kızarmadı. Büyükşehir Belediyesinde önümüzü kesiyorlar, çalışamıyoruz diye yalan söylediler, belgeleriyle, oranlarıyla getirdikleri tüm kararların, hatta borçlanma taleplerinin bile %98-99 oranında Cumhur İttifakı üyeleri tarafından kabul edildiğini ispat ettik yüzleri kızarmadı. Yalanları saymakla bitmiyor amabir tane hizmetlerini sayamıyoruz! Dün ortaya attıkları metro yalanı ile bir kez daha anlamış olduk ki bunların yüzü kızarmadı ve kızarmayacak. Çünkü az evvelde ifade ettiğim gibi yalan ve algı siyaseti, mağdur edebiyatı, popülizm yapabildikleri tek iş!

YOL YENİLEME ÇALIŞMASI YAPMAKTAN ACİZ

Rutin belediyecilik hizmetlerini dahi yerine getiremeyen, 3 yıldır Adanalıları, kıymetli hemşehrilerimizi sineklerle imtihan eden, ana arterler başta olmak üzere yol yenileme çalışması yapmaktan bile aciz, çöp toplamakta bile yetersiz kalan, geçmiş dönemden devralınan ve bir çoğunun %50’si %60’ı bitmiş projeleri atıl halde bırakan, kaderine terk eden bir belediye yönetimi ve belediye başkanı var ne yazık ki… Ama tüm bu tablo ortadayken beceriksizliklerine, hizmetsizlik vizyonlarına kılıf dikmek için yalan rüzgarı estirmeye devam ediyorlar.

Başkan Zeydan Karalar Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce merkez Seyhan İlçemizin Belediye Başkanıydı. Dolayısıyla Büyükşehir Meclisinin de doğal üyesiydi. Büyükşehir Belediyesinin mali durumunu, borç tutarını, avantajlı ve dezavantajlı taraflarını net olarak bilen birisi. Seçim çalışmaları sırasında, “yönetime gelirsek 6 ay içerisinde borç sorununu çözeceğiz” diyerek onlarca vaat sıralayan Zeydan Karalar şimdi çıkıp yalanlarla beceriksizliğini kapatmaya çalışıyor. Ancak şunu bilsin ki biz buna müsaade etmeyeceğiz. Kıymetli Adanalıların yanıltılmasına izin vermeyeceğiz, hakkının yenmesine, zamanının çalınmasına tahammül göstermeyeceğiz.

ONAYLANMAYAN METRO PROJESİ DEĞİL, DIŞ BORÇ TALEBİDİR

Tüm Adanalılar bilsinler ki; bugün Adanamızda metronun ikinci etabı yapılamıyorsa bu borçlanma limitini aşan Zeydan Karalar ve yönetiminin beceriksiz yönetiminin sonucudur. Bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak borçlanma limitini aştığını bilmemesi imkansız olmasına rağmen çıkıp Cumhurbaşkanlığı talebimizi onaylamadı diyerek algı yapmak hem bu şehre hem de Adanalılara yapılan bir saygısızlıktır. Onaylanmayan metro projesi değil, borçlanma limitini doldurduğu için kanunen onaylanması imkansız olan dış borçlanma talebidir. Şayet sadece siyaset yapıyorsanız bilin ki bunun adı siyasette değildir. Size oy verenler dahil tüm Adanalıları aldatarak, beceriksizliğinize bu şekilde kılıf dikerek sonuç elde edemezsiniz.

ZEYDAN KARALAR ADANAMIZIN ÖNÜNÜ KESMEKTEDİR

Zeydan Karalar Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemden bu yana hangi projeyi yapmak istemişte Cumhur İttifakı engellemiş? Tek bir örnek dahi veremez! Devletimizin tüm belediyelere sunduğu olanakların tamamından faydalanmış, pandemi döneminde yerel yönetimlere avantaj sağlayan devlet imkanlarının tamamını kullanmış, kendisinin bitirmesi gereken ancak beceremediği için yarım kalan Devlet Bahçeli Köprüsü Bakanlığımız tarafından devir alınmış, tüm bunlara rağmen hala yalan, hala popülizm, hala önümüz kesiliyor söylemi! Şayet burada ön kesen birisi varsa bu kişi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dır. Zeydan Karalar Adanamızın önünü kesmektedir! Bakınız kendisi bir iş, proje yapmadığı gibi ilçe belediyelerinin de iş yapmasına engel oluyor. Üstelik bunu sadece Cumhur İttifakı belediyelerine değil aynı partiye mensup olduğu diğer ilçe belediye başkanlarına da yapıyor. Büyükşehir bütçesinden ilçe belediyelerine aktarılması gereken çeşitli kalemlerin ilçe belediyelerine ödenmemesi gibi…

İNSANIMIZI SİNEKLE ÇÖPLE İMTİHAN ETMEYİN

Şimdi Zeydan Karalar’a yeniden sesleniyoruz. Kalan sürede rutin belediyecilik hizmetlerini yerine getirin, insanımızı geçmiş 3 yılda olduğu gibi sinekle, çöple imtihan etmeyin, yollarımızı düzenleyin, kaldırımlarımızı tamir edin bunlar bile artık Adanalılar için yeterli! Ancak artık hemşehrilerimizi algı temelli politikalarınızla meşgul etmeyin. Adanamızın ve Adanalıların hakkını size yedirmeyeceğiz!'


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER