AK Partili Grup Başkanvekillerinden ortak bildiri: CHP ‘acziyet deklerasyonu’ ile halkı kandırıyor

AK Partili Grup Başkanvekillerinden ortak bildiri: CHP ‘acziyet deklerasyonu’ ile halkı kandırıyor

AK Partili 11 grup başkanvekili Tekirdağ’da bir araya geldi ve ortak bildiri yayımladı. Bildiride CHP’nin Tekirdağ’da da ‘engelleniyoruz’ bahanesi ürettiğini,  AK Parti’li belediyelere Tekirdağ’da düşük bütçe ayrıldığını, Tekirdağ’ın en pahalı suyu kullanmasına rağmen su paralarının ortada olmadığını ve CHP’nin Tekirdağ’da seçim vaatlerini gerçekleştiremediğini açıklandı.

AK Partili grup başkanvekilleri Ankara ve İzmir’in ardından bu kez Tekirdağ’da toplandı.

11 Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekillerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, Adana Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Murat Özcan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Arı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Hızal,  Ankara Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Murat Köse, Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Hürol Önder, Hatay Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Bekir Altan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Ali Çetin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili İsmail Yerlikaya,Tekirdağ Rumeli iskelesinde bir araya geldi.

Basın toplantısının deklarasyon metnini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Cüneyt Yüksel açıkladı.

Ortak bildiride şu görüşlere yer verildi;

Bin yıllık şanlı tarihi ve devlet tecrübesiyle, Asya ile Avrupa'nın merkezinde, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış medeniyetler beşiği ve kültür hazinesi Anadolu topraklarında; ipek yoluyla ticarette, bereketli topraklarıyla tarım ve hayvancılıkta, zengin yer altı kaynaklarıyla madencilikte, gök mavisi denizleriyle turizmde; Ahilik kültürüyle yetişmiş, terazisi doğru tartan esnafıyla sanayide; varlığını, gücünü ve yükselişini günden güne arttıran ve sağlam iradesiyle dünya siyasetinin "merkezinde" yer almaya başlayan Türkiye Cumhuriyeti'nin AK Partili 11 Büyükşehir Grup Başkan Vekili olarak bugün;
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasir medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma gayesi doğrultusunda; genelde milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide; yerelde ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın "Gönül Belediyeciliği" vizyonuyla, 81 vilayetimizde, 84 milyon vatandaşımıza hak ettiği hizmeti vermek ve verilmesini istemek amacıyla bir aradayız.

Yaklaşık 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, günümüzde malumunuz olduğu üzere "Kemal Kılıçdaroğlu CHP"sine dönüşmüştür. Atatürk'ün vizyon ve hedefleriyle yakından veya uzaktan benzerliğinin dahi kalmadığı günümüz CHP'sinde, Kılıçdaroğlu'nun gayri milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla üst akıl güdümünde ilerleyen bir siyasi yapı haline gelen partinin deyim yerindeyse şirazesi kaymıştır!

Temel prensibi "iş yerine bahane üretmek" olan Kemal Kılıçdaroğlu CHP'sinin 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, son seçimlerin ardından 4. görev yılına girdiğimiz bu süreçte ne yazık ki hala, yayınladıkları "acziyet deklarasyonlarıyla", bahane üretmeye devam etmektedir.

Yaptıkları tüm açıklamalarda, "Hükümet bize kaynak göndermiyor!" diyerek halkımızı kandırmaya çalışan ve mağdur edebiyatı yapan CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı'nın yalanlarını; bugün ev sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Mavi Gözlü Kent Tekirdağ'ın CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ne aktarılan devlet ödeneğinden bir örnek vererek kanıtlamak ve gerçekleri halkımızla paylaşmak istiyoruz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 Yılı Gelir Bütçesinde, merkezi bütçeden 770 Milyon TL. geleceğini öngörmüşken, AK Parti Hükümetimiz, CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne 2021 yılı için, merkezi bütçeden 1 Milyar 132 Milyon 553 Bin TL. göndermiştir. Öyle bir CHP'li belediye düşünün ki; beklentisinin %147'sini karşılayan AK Partili hükümete yönelik, "AK Parti hükümeti para göndermiyor, engelleniyoruz. Bu nedenle yatırım yapamıyoruz!" yalanlarıyla, iş bilmezliklerine bahane olarak hükümeti suçlasın ve bunca yalana karşın, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, "Gerçekleşen Gelir Bütçesi Toplamının %91'ini" yine AK Parti hükümeti karşılıyor olsun...

Buradan da anlaşıldığı gibi; Kemal Kıllçdaroğlu CHP'sinin Büyükşehir Belediye Başkanları da, yalan yanlış beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor. 

AK Parti hükümetine her fırsatta, "Hükümet, AK Partili belediyelere pozitif ayrımcılık yapıyor, CHP'li belediyelere kaynak aktarmıyor; yatırım yapmıyor." beyanatlarıyla iftira atan CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının, kendi yatırımlarındaki adaletsizliklerine bir örneği, yine güzel Tekirdağ'ımızdan vererek kamuoyunun takdirlerine sunmak istiyoruz. 11 ilçesi bulunan Tekirdağ ilimizde nüfusun %36'sı, Cumhur ittifakı'nın AK Partili Belediye Başkanları tarafından yönetilmektedir. 

Buna göre, büyükşehir belediyesinin yatırım programında oran, %36'dan az olmaması gerekirken, CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin 2021, 2022 ve 2023 yıllarına ait 3 yıllık yatırım programında, AK Partili Belediyelerin bulunduğu ilçelere ayrılan yatırım payı %10 düzeyinde kalmıştır. Beklentilerinin çok üzerinde bir ödenekle kaynak sağlayan AK Parti hükümetinin paylaşım adaletini, yalanlarla örtbas etmeye çalışan CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, adaletsiz tutumuyla Tekirdağ'da yaşayan tüm hemşerilerimize adeta zulmetmektedir! 

Tekirdağlı vatandaşlarımızın en büyük şikâyetlerinin başında; Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanmaları ve batma noktasına gelmiş Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresinin, iş bilmezlikleri yüzünden yaşanan sorunlar gelmektedir. Yüzbinlerce vatandaşımızın isyanına, TESKI'nin sözde 1,5 Milyar TL'Iik yatırım yaptığını ve 1,5 Milyar TL'de borçlandığını söyleyerek karşılık veren CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı'na yine, çok kıymetli hemşerilerimiz "O halde 9 yıl boyunca 1.100.000 kişiden tahsil ettiğiniz su paraları nerde?" diye sormaktadır. 
Vatandaşlarımızın sorunlarına kulak tıkayan, basınla arasına mesafe koyan, eleştirenlere küsen, halkın hesabını sorduğu meseleler karşısında sessiz kalan Kılıçdaroğlu CHP'sinin Tekirdağ'daki temsilcisi, hizmet yerine ürettiği bahanelerle, çözüm bekleyen tüm sorunları adeta kangrene dönüştürmüştür. Tekirdağ'ın CHP'li Başkanı, seçim kampanyası boyunca, "11 ilçe için 250 Büyük Proje" ilanıyla, "Deniz Otobüsleri, Hafif Raylı Ulaşım Ağı, Kentsel Dönüşüm, Her Ilçeye Toplu Konutlar, Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi, Huzurevi, Halk Ekmek Fabrikaları, Elektrik üretimini sağlayacak RES ve GES santrallerinin kurulması..." gibi bu projelerin neredeyse hiçbirini hayata geçirememiştir. 

Meydanlarda "Hak, Hukuk, Adalet" naraları atarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetmeye talip olan 6'lı masanın sözde lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha birkaç gün önce, güzel şehrimiz Tekirdağ'da kendi belediye başkanının, emekçilerin haklarını nasıl gasp ettiğine gözleriyle şahit olmuştur. Ancak gözleriyle görmesine rağmen, emekçilerin yüzüne dahi bakmamış ve çalışanlarımızın sesine kulak asmamıştır. CHP tarafından yönetilen, 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Parti Grup Başkanvekilleri olarak bugün burada iki önemli çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu çağrılarımızdan biri CHP Genel Başkanınadır; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu! Partiniz tarafından yönetilen 11 Büyükşehrimiz hizmetsizlik ve beceriksizlik yüzünden hızla çökmektedir. Belediye Başkanlarınıza daha önce yaptığınız "işinize bakın" çağrısı karşılık bulmamıştır. Belediye Başkanlarınız "kentlerine "değil, "kendilerine " bakmaktadırlar. Ve her ay hazırladıkları "acziyet deklarasyonları" ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır. Bunu yaparken de algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maalesef belediye başkanlarınızın bu yalanına siz de ortak olmaktasınız. Şimdi sizi milletimizin huzurunda "Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor "ifadelerinizi ispat etmeye davet ediyoruz. Bunu ispat etmezseniz, sizi milletimizin huzurunda müfteri ilan ediyoruz. 

Bir çağrımız da aziz milletimizedir; Her mecrada ülkeyi de, Belediyeleri yönettiğimiz gibi yöneteceğiz "diyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği belediyeler ortadadır. Bu belediyeler, 4. yılına girdikleri hizmet süreleri boyunca şehirlerimize hiçbir katkı sunmadıkları gibi şehirlerimizi geriye götürmektedirler. CHP'nin ve onun Genel Başkanının her seferinde arkasına saklandığı yalanlara itibar etmeyiniz. 

Milletimiz şunu çok iyi bilmelidir ki, AK Parti 20 yıldır milletimizle yan yana ve omuz omuza yürümüştür. Bu kutlu yürüyüşü milletimizin beklentilerini dikkate alarak devam ettirmektedir. Kemal Kılıçdaroğlu CHP'sinin başkanları tarafından yönetilen 11 Büyükşehir Belediyesinin AK Partili Grup Başkanvekilleri olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da, şehirlerimizin ve hemşerilerimizin hak ve hukukunu korumaya devam edecek, milletimizi Kemal Kılıçdaroğlu CHP'sinin algı yalan ve beceriksizliğine mahkum etmemek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Milletimiz müsterih olsun. 

Saygılarımızla.  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER