AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da partisinin düzenlediği bayramlaşma programına katıldı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da partisinin düzenlediği bayramlaşma programına katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da partisinin düzenlediği bayramlaşma programına katıldı. 

Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlenen Bayramlaşma programına AK Parti Adana milletvekilleri, AK Parti il ve ilçe başkanları, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik burada yaptığı konuşmada Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde kabul edilen Türkiye karşıtı rapora sert tepki gösterdi. Çelik 'Türkiye'de ve dünyada ‘Gülen Hareketi' diye bir sosyal hareket yoktur. Bunların adı Fetullahçı Terör Örgütü'dür. Terör örgütü de neyi hak ediyorsa bunlar da onu hak ediyordur.' ifadelerini kullandı.

Çelik, “Öncelikle şunu söylemek gerekir ki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi bir demokrasi okulu olarak bilinir. Demokrasiyi ortadan kaldırmak üzere darbe teşebbüsünde bulunmuş bir yapıyı sosyal bir yapı gibi göstermeleri ya şuursuzluktan ya da kötü niyetten kaynaklanmaktadır. Türkiye'de ve dünyada ‘Gülen Hareketi' diye bir sosyal hareket yoktur. Bunların adı Fetullahçı Terör Örgütü'dür. Terör örgütü de neyi hak ediyorsa bunlar da onu hak ediyordur. DEAŞ, YPG, PYD, PKK neyi hak ediyorsa FETÖ'de onu hak etmektedir. Terör örgütleri arasında ayrım yaparak terör örgütlerinin bir kısmını mazur göstermeye veya onlara mazeret üretmeye çalışarak kendilerince uluslararası bir siyaset ortaya koyduğunu düşünenler her seferinde Türkiye'nin ortaya koyduğu irade karşısında projelerinin boşa çıktığını görecekler. Hiçbir terör örgütü Türkiye'nin yönünü değiştiremeyecek. Hiçbir terör örgütü ve kara propaganda faaliyeti Türkiye'yi yolundan geri bırakamayacaktır. Bunun en büyük gücü bizlerin birlikteliği ve birliğidir” dedi.

Türkiye demokrasisin köklü ve güçlü olduğunu söyleyen çelik, “Bütün dünyanın gözleri önünde Türk demokrasisinin ne kadar güçlü ve köklü olduğu bir kere daha ortaya çıkmış oldu. Bu köklü ve güçlü demokrasiye kavuşmak için yıllar içerisinde birçok bedel ödedik. Darbe ve siyasi suikastlarla dolu bir siyasi tarihe sahibiz. Cumhuriyetimizin, demokrasimizin geliştirilmesi ve milli irademizin ayakta tutulması için başbakanlarımızdan Adnan Menderes ve bakanlarımız şehit oldular. Vatandaşlarımız ise büyük bir sorumluluk bilinciyle cumhuriyetimizin değerlerine ve kazanımlarına sahip çıkmaya devam ettiler. Siyasi tuzaklar, siyasi suikastlar, post modern darbelerle mücadele eden vatandaşımız Cumhurbaşkanımızın genel başkanlığında AK Parti'yi iktidara getirerek yeter söz milletindir diyerek Türk demokrasisine imzasını attı” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hakkındaki gerçek dışı haber  ile ilgili Reuters haber ajansına sert tepki gösteren  Çelik, "Zannediyorlar ki Cumhurbaşkanımıza ve ailesine saldırarak herhangi bir şekilde Cumhurbaşkanımızın ve kabinemizin görüşünü değiştirebilirler. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Tam NATO zirvesi öncesinde İsveç kaynaklı sözde bir haberle kara propagandanın parçası olan bir haber ajansının sözde haberi ve kara propagandasıyla karşı karşıya kaldık. Biz bunlarla mücadele etmeyi ve cevap vermeyi çok iyi biliriz. Geçmişte çok daha büyükleriyle çok daha acımasız olanlarıyla karşı karşıya geldiğimizde bu karanlık propagandalar karşısında geri adım atmadık ve ileri yürümeye devam ettik” diye konuştu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER