AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Limoncu; 'TOKİ Seyhan'da Barbaros ve Bey Mahallesi'nde kentsel dönüşümü başlattı'

AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Limoncu; 'TOKİ Seyhan'da Barbaros ve Bey Mahallesi'nde kentsel dönüşümü başlattı'

AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Yalçın Limoncu  Seyhan Belediyesi Meclisi Şubat ayı ilk oturumunda  TOKİ'nin  Barbaros ve Bey Mahallesi'nde kentsel dönüşümü başlattığını söyledi. Limoncu, 'İhale yapıldı bu ihale bir müteahhit tarafından başlandı. Burada Bey Mahallesi ve Barbaros bölgesindeki özellikle Seyhan’daki vatandaşlarımıza hayırlı olsun' dedi.

Seyhan Belediye Meclisi Şubat ayı ilk oturumunda gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Yalçın Limoncu, 'İki konuya sadece değineceğim: Bir tanesi hepimizin değerleri var öncelikle çok önemli değerlerimiz, inancımız Kur’anımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, vatanımız. Bunların hepsi hepimizin çok önemli ve bu hususta da kim ki, gerek ülke içinde, gerek ülke dışında kim ki provokatif bir eylem yaparsa bunun gerek siyasi, gerek diplomatik yollardan mutlaka cevaplarını alıyorlar. Bütün siyasi partiler Kur’an-ı Kerimimize yapılan bu saldırıya hep ortak bir kararla tepki gösterdiler. Bu konuda biz bütün liderlere kendi adıma, grubumuz adına teşekkür ediyoruz. Olması gereken buydu. Hepsine saygılar sunuyoruz bu önemli bir konuydu.' dedi.TOKİ BARBAROS VE BEY MAHALLESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATTI

TOKİ'nin Seyhan'da iki mahallede kentsel dönüşüm için ihale yaptığını söyleyen Limoncu, 'Barbaros Bey Mahallesindeki kentsel dönüşüm hep sekteye uğramıştı sebeplere girmeyeceğim fakat çok şükür ki Kasım ayında yeni bir ihale yapıldı. Bu ihale bir müteahhit tarafından başlandı. Burada Bey Mahallesi ve Barbaros bölgesindeki özellikle Seyhan’daki vatandaşlarımıza hayırlı olsun. İnşallah en kısa sürede hak sahiplerine teslim edilir, ikinci etapta devamı gelir. Bu bir örnek olsun.  Şimdi ne zaman başlandığı önemli değil. Belki 12 yıl önce başlandı bu çalışma ama bizde maalesef önceden başlanılanları bir takım sebeplerden dolayı geçen meclislerde iptal ettik kentsel dönüşüm çalışmalarını.Sayın başkanım değerli meclis üyelerim, bu çalışmalara yeniden başlamak lazım. Bizim dönemimize yetişmese bile bizden sonraki dönemlere nasip olsa bile en azından biz bazı kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatmamız lazım. Bu hususta hem başkan bey hem bizler tekrar bu konuyu gündeme almakta fayda var diye düşünüyorum. Barbaros Bey Mahallesi Seyhan’a hayırlı olsun, tabi 2000Evler’de başlayacak” dedi. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER