AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay; ‘Söz verdiğimiz gibi otoban katılım yolları da açılıyor.'

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay;  ‘Söz verdiğimiz gibi otoban katılım yolları da açılıyor.'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Adana trafiğini rahatlatmak için otoyol bağlantı yollarında şerit genişletme ve katılım yolları çalışmalarını tamamladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü ile Adana Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol gereği Kasım Ener Bulvarının Otoyola bağlantı kolu ile Otoyoldan Mavi BulvarTellidere’ye katılım kolunun kapatılmış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokole rağmen hükumeti suçlamış ve propaganda yapmıştı. 

Karayolları Genel Müdürlüğü ise konuyla ilgili gerçeği açıklamış ve Otoyol standartları çerçevesinde ve trafik can ve mal güvenliğini sağlayacak şekilde şehir içi trafiğinin, otoyoldan ayrılması ve otoyola katılması ile şehirlerarası transit trafik akışının kesintisiz sağlanması amacıyla bağlantı yollarını yeniden projelendirmişti. Söz konusu kesimlerde de şerit genişletme çalışmaları yaptı. 

BAĞLANTI VE KATILIM YOLLARI AÇILDI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 'Adana şehir içi trafiğini rahatlatmak, otoyolda trafik güvenliği ve konfor sağlamak amacıyla Kasım Ener Bulvarı'ndan otoyola, katılım koluyla otoyoldan Mavi Bulvar-Tellidereye bağlantı kolları yapılmış; otoyola şerit ilâve edilerek güzergâh trafiğe açılmıştır.' denildi. 

MEHMET AY; SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Mersin istikametinden Mavi Bulvar-Tellidere ile Kasım Ener'den Mersin istikametine katılım yolları da açılıyor.' dedi. 

Başkan Ay 'Söz verdiğimiz gibi; Karayolları'mızın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Mersin istikametinden Mavi Bulvar-Tellidere ile Kasım Ener'den Mersin istikametine katılım yolları da açılıyor.
CHP'li Büyükşehir Belediyesi, taahhütleri yerine getirmediği için mağduriyet yaşanmıştı.
Beceriksiz CHP'li Büyükşehir Belediye yönetiminin Adana'mıza reva gördüğü trafik çilesinden kurtaran Sn. Adil Karaismailoğlu Bakanımıza ve Karayolları'mıza, kıymetli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Adana'mız için var gücümüzle çalışıyoruz.' ifadelerini kullandı. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER