Adanalı STK'lardan ortak açıklama "İstikrarı koruyacak iradenin söz sahibi olmasını istiyoruz"

Adanalı STK'lardan ortak açıklama "İstikrarı koruyacak iradenin söz sahibi olmasını istiyoruz"

ASİM Mayıs ayı olağan toplantısında konuşan Başkan Mahmut Eraslan; "Yarın çok önemli bir seçim yapılacak. Ülkemizin ikinci yüzyılını şekillendirecek bu seçimlerde dileğimiz milletimizin huzur ve refahını artıracak, ekonomik sorunlarını bitirecek aynı zamanda devletimizi dünyada söz sahibi yapacak bir iradenin sandığa yansımasıdır" dedi.


Adana’nın en büyük sivil toplum platformlarından birisi olan Adana Sivil İnisiyatif Meclis (ASİM) Mayıs ayı olağan toplantısını Memur-Sen Adana İl Temsilciliği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

ASİM üyesi kurumların başkan ve temsilcilerinin katıldığı toplantının başında bir konuşma yapan Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek hem Memur-Sen’in hem de Eğitim-Bir-Sen’in çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Mehmet Sezer’in ardından toplantı gündeminin değerlendirilmesine geçildi. Katılımcılar yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri ve depremden etkilenen bölgelerde önümüzdeki dönem atılabilecek adımlarla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Toplantının genel bir değerlendirmesini yapan ASİM Başkanı Mahmut Eraslan; "Yarın gerçekleştirilecek seçimler ülkemizin geleceği noktasında kilit öneme sahip. Bu kapsamda milletimizin iradesinin sandığa doğru bir şekilde yansıması için herkes üzerine düşeni yerine getirmelidir" dedi.

Türkiye’nin ikinci yüzyılını şekillendirecek bu seçimlerde hem milletin hem de ülkenin kazanımlarının çok önemli olduğunu vurgulayan Eraslan konuşmasında; "Ülkemizin kazanımlarının heba edilmemesi, milletimizin geçmiş dönemlerde yaşadığı sorunların yeniden baş göstermemesi adına her vatandaşımızın üzerine büyük sorumluluklar düşüyor. Bu millet terör belasından çok çekti. Dün bir askerimiz daha terör örgütü mensuplarınca şehit edildi. Terörün belinin kırıldığı bir dönemde terör örgütünü ve temsilcilerini umutlandıracak adımlardan uzak durmamız lazım. Bununla birlikte ekonomik sorunlar hepimizin malumu. Yine deprem bölgelerinde konutların bir an önce bitirilerek hak sahiplerine verilmesi lazım. Savunma sanayinde atılan adımlar ülkemizi bu alanda dünyada başa güreşen ülkeler arasına sokmuştur. Bu noktada yaşadığımız sorunları çözecek, milletimizin kazanımlarını koruyacak ve yükselişini sürdürecek, istikrarı koruyacak iradenin söz sahibi olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından çıkabilecek provokasyonlara da dikkat çeken ASİM Başkanı Mahmut Eraslan emniyet güçlerinin üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inandıklarını milletin sağduyusu ve ferasetinin de en çok güvendikleri husus olduğunu vurguladı.

Toplantıda önümüzdeki dönemde deprem bölgelerine yapılacak yardımların koordinasyonu da değerlendirildi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER