Adana'da Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni Kortej Yürüyüşü gerçekleştirildi

Adana'da Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni Kortej Yürüyüşü gerçekleştirildi

Adana’da bu yıl 18’incisi düzenlenen Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni Kortej Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni Kardeşlik Göçü Kortej Yürüyüşü'ne katılan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Yolumuza birlik, dirlik ve kardeşlik içinde devam edeceğiz” dedi.

Turgut Özal Bulvarı'ndan başlayan Kardeşlik Göçü Kortej Yürüyüşü  Hoca Ahmet Yesevi Otağı'nda son buldu.  Kortej Yürüyüşü  renkli görüntülere sahne oldu.

“Bu birlik, dirlik, hikmet, sohbet, ahlak mesajı, ülkemizde gerilim siyasetinin üretilmeye, birtakım fay hatlarının tetiklenmeye, nefret siyasetinin yaygınlaştırılmaya çalışıldığı bir dönemde bizim bağışıklığımızın bu tip hastalıklara karşı birlik ve dirlik temelinde ne kadar kuvvetli olduğunu gösteren bir mesajdır.“ diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik,  şunları kaydetti; 

Ülkemizdeki birtakım fay hatlarını tetiklemeye çalışarak kin ve nefret tohumları ekmeye kalkanlara karşı Hoca Ahmet Yesevi'nin mesajıyla sesleniyoruz. Birlik ve dirlik mesajıyla bugün burada toplandık. Bu yürüyüşle birlikte hikmet, sohbet, ahlak diyerekten bu mesajı vereceğiz. Atatürk'ün dediği gibi, 'Toroslarda bir Yörük çadırının dumanı tütüyorsa korkacak bir şey yoktur.' Gördüğünüz gibi bütün Yörükler bütün Türkmenler burada. Yörük çadırlarını, Yörük Türkmenlerini, Yörük ve Türkmen obalarını temsilen burada bayrakları görüyorsunuz. Hemen Türk bayrağımızın arkasında bu bütün coğrafyamıza, bölgemize, ülkemizin her tarafına verilen bir mesajdır. Birlik, dirlik mesajıdır. Yörük Türkmen geleneğinin, Türkistan'dan bu tarafa yaşayan bu geleneğin yeniden canlandırılmasıdır. İnsanımızın mayasına bir kere daha selam durmaktır.”
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER