Adana'da Hekim ve sağlık bileşeni emek meslek örgütleri iş bıraktı, vatandaş tepki gösterdi

Adana'da Hekim ve sağlık bileşeni emek meslek örgütleri iş bıraktı, vatandaş tepki gösterdi

Hekim ve sağlık bileşeni emek meslek örgütleri Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında öldürülmesini gerekçe göstererek 2 gün iş bıraktı. Hastahanelere tedavi için giden vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Konya'da Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesi üzerine Adana’da protesto bir kısım doktorlar eylemle başladı. Bu kapsamda sabah saatlerinde Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde başlayan eylem Adana Şehir Hastanesi Başhekimlik önünde ve Adana Sağlık İl Müdürlüğü önünde devam etti.

Kurum önlerinde toplanan sağlık çalışanları protestolarda bulundu. Aynı saatlerde tedavi için hastahanelere gelen vatandaşlar bazı sağlık çalışanlarının iş bırakması üzerine duruma tepki gösterdi.

Özellikle sosyal medyadan yaşananları anlatıp tepki gösteren vatandaşlar, Vatan savunması, eğitim ve güvenlik çalışanları nasıl iş bırakmıyorsa sağlık çalışanlarının da iş bırakamayacağını ifade ettiler.

BELEDİYE BAŞKANI'NIN İŞ BRAKMA EYLEMİNE NE İŞİ VAR?
Adana'da düzenlenen eyleme Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da katılarak destek verdi. Görevi Adana'ya hizmet olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sağlık çalışanlarının yaptığı yasadışı eyleme destek vermesi, 'Zeydan Karalar Adanalının hizmet taleplerini unutturmak için şov yapıyor' şeklinde yorumlandı. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER