Adana'da Cumhur İttifakı'ndan esnafa pandemi desteği

Adana'da Cumhur İttifakı'ndan esnafa pandemi desteği

Adana'da Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden olumsuz yönde etkilenen kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, internet kafe ve elektronik oyun salonu işletmecilerine maddi yardım yapılması, belediyeye ait binalarda kiracı olarak faaliyet gösteren esnafa kira desteği yapılması ve Kozan'da 23 Ağustos 2020'de çıkan orman yangınından zarar gören arıcılara arı ve arılı kovan desteği sağlanması yönünde Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ortak karar aldı. 


Konuyla ilgili ortak açıklama yapan AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ile MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhur İttifakı'nın Adana'nın ve Adanalı'nın yararına olan konularda duyarlılık göstermeye devam ettiğini söyledi. 

Yapılan ortak açıklamada, Cumhur İttifakı meclis üyelerinin, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, internet kafe ve elektronik oyun salonu işletmecileri ile belediyeye ait taşınmazlarda kiracı olarak faaliyet gösteren esnaf ile Kozan'daki yangından zarar gören arıcılara destek sağlanması için Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ortak karar aldığını söyledi. 

KİRA DESTEĞİ

Alınan kararlar, belediyeye ait taşınmazlarda kiracı olarak faaliyet gösteren esnafa, salgına karşı alınan önlemlerden etkilenme durumlarına göre, kira indirimi veya ertelemesi, faaliyette bulunmadıkları aylara ait kira bedellerinin tahsil edilmemesi, kira sözleşmesinin sürelerinin uzatılması gibi yardımları kapsıyor.

MADDİ DESTEK

Covid-19 salgını sürecinde salgının yayılımını azaltmak adına faaliyetleri genelge ile durdurulan kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, internet kafe ve elektronik oyun salonu işletmecilerine bin lira (1.000,00 TL), çalışanına beş yüz lira (500,00 TL) yardım yapılmasını içeriyor. 

ARICILARA DESTEK

Kozan'ın Çamlarca ve Çürüklü mahallelerinde arıları ve kovanları yanan 14 arı yetiştiricisine zararlarının yüzde 25'i oranında acilen arı ve arılı kovan desteği sağlanmasını kapsıyor.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER