Adana Ticaret Borsası Yurtdışından Gelen Öğrencileri Ağırladı

Adana Ticaret Borsası Yurtdışından Gelen Öğrencileri Ağırladı

Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi, ‘We Start Up Projesi’ kapsamında yurtdışından gelen yabancı ve yerli öğrencilerle ‘Bilgi, Tecrübe Paylaşımı’ adına Adana Ticaret Borsası Kompleksini ziyaret ederek Başkan Şahin Bilgiç’ten bilgi aldı.


Adana Ticaret Borsası tarafından yapılan ve adını taşıyan 3 okul bulunduğunu, ‘We Start Up Projesi’ kapsamında ATB’ye gelen öğrenci ve öğretmenleri Ticaret Borsamızda ve Adana’da ağırlamaktan mutlu olduğunu dile getiren Başkan Şahin Bilgiç, “Öncelikle Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisemizi böylesine olumlu ve faydalı bir projenin paydaşı olmasından dolayı tebrik ediyorum. ‘We Start Up Projesi’ kapsamında Türkiye ile birlikte Portekiz, Fransa, Estonya ve Makedonya’dan bu projeye katılan öğretmen ve öğrencileri kutluyorum. Bu tür organizasyonlar farklı kültürlerden bir araya gelen öğrenciler kendi kültürlerini, dillerini tanıttıkları gibi farklı kültürleri de görmektedir. Öğrencilerin hayata karşı farklı bakış açısı sağladığı, yeni arkadaşlar edindikleri, iş ile meslek bağlantıları kurduklarını, yabancı dilleri daha rahat kavradıklarını biliyorum. Bu anlamda tüm öğrencilerimizi bu ve buna benzer projelerde yer almaya davet ediyorum” diyerek Adana Ticaret Borsasının tarihi ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.


ATB’DE BULUNMAKTAN ONUR DUYDUK 

‘We Start Up Projesi’nin taraflarına her zaman fayda sağladığını ve başarı getirdiğini ifade eden Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Müdürü Levent Ködürgü,” Dünyanın en modern tesislerinden biri olan Adana Ticaret Borsasının kapılarını açarak kurumsal olarak bizleri kabul eden ATB Başkanımız Şahin Bilgiç ve yönetimine çok teşekkür ederim. Her zaman okulumuzu desteklediniz. Okul yönetimi olarak bizlerde ATB’nin adına yakışır çalışmaların içerisinde yer alma çabamız var.” dedi.

Konuşmaların ardından ‘We Start Up Projesi’ne katılan öğretmen ve öğrenciler Adana Ticaret Borsasının Elektronik Alım Satım Salonunu, Laboratuvarları ve Lisanslı Depolarını gezerek detaylı bilgi aldı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER