Adana Sivil İnisiyatif Meclisi Namaz Gönüllüleri İle Buluştu

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi Namaz Gönüllüleri İle Buluştu

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Namazla Diriliş konferansı düzenledi. Konferansta bir konuşma yapan ASİM Başkanı Mahmut Eraslan; "Her ne sebeple olursa olsun, adını ne koyarsanız koyun toplumu ifsad eden, kültürümüzde yeri olmayan ve "Allah’ın adamıyız" diyen Adanalılara yakışmayan tüm organizasyonların karşısındayız" dedi.

Bünyesinde yaklaşık 50 STK’yı barındıran ASİM bileşenlerinin organize ettiği Namazla Diriliş Konferansı Yüreğir Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Namaz Gönüllüleri Platformu’ndan Abdullah Yıldız, Ramazan Kayan ve Ahmet Bulut’un konuşmacı olarak katıldığı konferansta bir Müslüman için namaz kılmanın önemi anlatıldı.

Özellikle gençlerin yoğun olarak katıldığı programda bir selamlama konuşması yapan ASİM Başkanı Mahmut Eraslan ASİM’in gerçekleştirdiği çalışmalardan örnekler verdi. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin manevi huzuru ve kültürümüzün yozlaşmaması adına çalışmalarını sürdüreceklerini açıklayan Eraslan; "Buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Allah’ın bizlere belirlediği ilkeler çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her ne ad altında olursa olsun toplumuzu ifsad eden ve milletimizin değerleriyle örtüşmeyen organizasyonlara karşı çıkacağız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin gözlerimiz önünde yitip gitmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Konuşmasında Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir’e de teşekkür eden Başkan Eraslan; "Yüreğir Belediyesi bugüne kadar her organizasyonumuzda bizlere yardımcı oldu. Yükümüzü hafifletti. Başta Sayın Kocaispir’e bürokratlarına ve tüm belediye personeline teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Abdullah Yıldız, Ramazan Kayan ve Ahmet Bulut namaz ile ilgili birer konuşma yaptı.

Pandemi koşulları çerçevesinde hijyen ve maske koşullarına riayet edilerek düzenlenen programda Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir ile Adana İl Müftüsü Hasan Çınar da birer konuşma yaptı. 

Adanalıların yoğun ilgi gösterdiği ve salondaki tüm oturum alanlarının dolduğu Namazla Diriliş Konferansı'na siyasi parti ve sendikaların başkan ve yöneticileri, ASİM bileşeni dernek ve vakıfların yönetici ve gönüllüleri katıldı.

Abdullah Yıldız, Ramazan Kayan ve Ahmet Bulut programdan sonra kitaplarını imzaladı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER