Adana Kurtuluş Atatürk Çocuk ve Dinlenme parkında sistematik ağaç katliamı!

Adana Kurtuluş Atatürk Çocuk ve Dinlenme parkında sistematik ağaç katliamı!

Ağaçlar sistematik olarak kesildi çocuk parkı çöle döndü. 

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde buluna Kurtuluş Atatürk Çocuk ve Dinlenme parkındaki ağaçlar iddialara göre 2019 yılından sonra sistematik olarak kesildi. CHP'li Akif Kemal Akay yönetimindeki Seyhan Belediyesi sorumluluk alanında bulunan, içerisinde çocukların güven içinde oynadığı parkın yeşil dokusu bilinçli olarak yok edildi adeta çöle döndürüldü.  

Mahalleli 'Belediyeye ne zaman sorsak, “çevre düzenlemesi yapıyoruz. Daha da güzelleştireceğiz.” dediler. Bu kadar yeşil ağaçlar kesilerek nasıl çevre düzenlemesi yapılabilir? ' diyerek tepki gösteriyor. 

Ziyapaşa Bulvarı üzerinde bulunan 
Kurtuluş Atatürk Çocuk ve Dinlenme Parkı'nın, 2019 öncesi çekilmiş görüntüsü ile 2023 yılındaki durumunu gösteren resimler karşılaştırıldığında yaşanan yeşil katliamı gözler önüne seriliyor. 

Konuyla ilgili konuşan mahalle sakini 
Yalçın Koyuncu, 'Tek çocuk parkımız. İnsanlar nasıl bu kadar vicdansızca davranıyor anlamış değilim. Bu ağaçlar olmasa, mahallemizdeki sokak hayvanları ve kuşlar nasıl yaşayacak? Ben sesimi duyurmak için elimden geleni yaptım sizin aracılığınızla buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Lütfen mahallemizde daha fazla ağaç kesilmesine izin vermeyin.' diyerek tepki gösterdi. 

-
Yeşil ağaçlar kesilerek nasıl çevre düzenlemesi yapılabilir? 

'Parkımızdaki ağaçlar 2019 yılından bu yana sistematik olarak kesilmektedir. Mahallenin tepkisine aldırış etmeyen belediye, muhtarlığında desteği ile kesimlerini sürdürdü. Maalesef 60 70 yıllık ağaçlarımız kökünden kesilerek geri dönülmez şekilde parkımız çölleştirildi. Adana gibi yüksek sıcaklıkların olduğu bir yerde ağaç kesimi ve gölgesiz bir alan kabul edilebilir mi? Belediyeye ne zaman sorsam, “çevre düzenlemesi yapıyoruz. Daha da güzelleştireceğiz.” dediler. Bu kadar yeşil ağaçlar kesilerek nasıl çevre düzenlemesi yapılabilir? Soruyorum.' diyen mahalle sakini Koyuncu yaşananları şöyle anlattı;

-
Burada bir hukuksuzluk söz konusu

'
Daha önce de Amerikan pazarı esnafı ile görüşüp burada bir tesis yapmayı planladılar fakat benim çalışmalarım ve mahalle halkının da tepkisi ile bunu başaramadılar. Depremden sonra da JCB iş makinalarını soktular parka. Belediyenin ekiplerinden öğrendiğim kadarı ile kesim ekipleri o araçları kullanmıyor. Burada bir hukuksuzluk söz konusu. Ayrıca belediye orman bölge müdürlüğünden izin aldığını söylüyor. Burada kesilen 30’dan fazla ağaca neye dayanarak izin verildi?

Mahallemizin depremde toplanma alanı burası. Ayrıca tek çocuk parkımız. İnsanlar nasıl bu kadar vicdansızca davranıyor anlamış değilim. Bu ağaçlar olmasa, mahallemizdeki sokak hayvanları ve kuşlar nasıl yaşayacak? Ben sesimi duyurmak için elimden geleni yaptım sizin aracılığınızla buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Lütfen mahallemizde daha fazla ağaç kesilmesine izin vermeyin. Ben her türlü hukuk mücadelesini de sorumlular hakkında vereceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.' 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER