Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'dan, depremde Adana’da yıkılan 12 binayla ilgili soruşturma

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'dan,  depremde Adana’da yıkılan 12 binayla ilgili soruşturma

Kahramanmaraş'ta yaşanan 7.7  ve 7.6'lık depremde Adana'da yıkılan 12 binayla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı. 

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Adana'da yıkılan binalarla ilgili harekete geçti. Başsavcılık soruşturma için  3 savcı ve uzmanlardan oluşan bir ekip görevlendirdi. 

BASIN AÇIKLAMASI

Depremde Adana ilinde yıkılan binalarla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal ve gecikmeksizin soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.

Soruşturma kapsamında teknik bilirkişi heyetleri görevlendirilmiş olup, numune alma ve bizzat alanda çalışmalara başlanılmıştır.

Binaların yapımını üstlenen ve sonradan binalarda imara aykırı şekilde değişiklik yaparak yıkılmasına neden olan sorumlu kişilerin tespiti konusunda ilgili kurumlarla yazışmalar yapılmıştır. Bu kişiler yönünden gerekli tedbir durumları değerlendirilmekte, soruşturma konunun hassasiyeti de gözetilerek titizlikle ve tüm detaylarıyla sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 Adana Cumhuriyet Başsavcılığı


DEPREM ADANA'YI BÖYLE VURDU

 
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER