Adana Büyükşehir Kütüphanesi'nde Namaz Yasağına çığ gibi tepki yağdı

Adana Büyükşehir Kütüphanesi'nde Namaz Yasağına çığ gibi tepki yağdı

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İnce Memed Kütüphane'sinde ders çalışan öğrenci, kimsenin olmadığı boş alanda namaz kıldığı gerekçesiyle görevliler tarafından suçlu muamelesi yapılması büyük tepki topladı. 
 
Sosyal medyada yayınlanan videoda namaz kılan öğrenci "Namaz kılan adama suç işlemiş gibi 'gelebilir misin aşağı' diyorlar. Kimsiniz siz?" ifadesiyle tepki gösteriyor. Görevlinin de "Buranın yönetimi ile alakalı ben bir personelim ve bana verilen talimatları iletiyorum. Bu şekilde bilgi geldi" diyor. Yayınlanan görüntüler üzerine Zeydan Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir'e tepkiler çığ gibi yükseldi. 
İşte o tepkiler;

AK PARTİ ADANA İL BAŞKANI MEHMET AY

'Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kütüphanede ders çalışırken, namaz vaktinde kimsenin olmadığı boş bir alanda namaz kılan genci “yukarıdan bize talimat böyle geldi” diyerek engelleyen zihniyeti kınıyoruz.
CHP’li B. Belediyesi konuyla ilgili derhal açıklama yapmalıdır.

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu “helalleşme”den bahsederken toplumun birçok kesimi samimiyet eleştirisinde bulunmuştu. 

CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yönetimi,bugün namaz kılan bir genci engelleyerek,inanç ve ibadet özgürlüğüne düşman, gerçek yüzlerini bir kez daha gösterdi.'

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ OZAN GÜLAÇTI

'Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İnce Memed Kütüphanesi'nde ders çalışırken, yakında cami olmadığı için namaz vakti çıkmadan kimsenin olmadığı boş bir alanda (depo) namaz kılan öğrenci kardeşimiz "idarenin talimatı var, burada namaz kılamazsınız" diyerek engelleniyor.

Olay; özellikle seçim dönemlerinde, inanca saygı, özgürlük, manevi değerler gibi lafları dillerinden düşürmeyenlerin gerçek zihniyetlerinin tezahürüdür ve asla kabul edilemez. ABB yönetimi ve Başkan Zeydan Karalar bu hususta acilen kamuoyuna açıklama yapmalıdır. Takipçisiyiz.'

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ADANA MİLLETVEKİLİ JÜLİDE SARIEROĞLU

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir kütüphanede ders çalışırken namaz kılmak isteyen bir kardeşimize “yukarıdan talimat var” diyerek engel olan, inanç ve ibadet özgürlüğüne saygı duymayan kara zihniyeti kınıyorum.

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ

Adana adına üzüntü verici bir durum ama CHP zihniyetinin değişmediğinin açığa vurması. Her kesimden oy isteyeceksiniz ama namaza tahammül etmeyeceksiniz.

Namaza müdahale eden ve Adana’yı bu şekilde Türkiye gündemine getiren zihniyetiniz batsın.


AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ ABDULLAH DOĞRU

"Talimat aldığı" zihniyeti tanıyoruz.
Bu zihniyet; kendini gösterdiği her yerde insan hakları açısından zulüm yaratmıştır.

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ AHMET ZENBİLCİ

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kütüphanede namaz kılan öğrenciye yapılan TALİMATLI TACİZİ kınıyorum.
Talimatı kim verdi❓
Kim, nasıl böyle bir hadsizliğe kalkıştı❓
Olayla ve densiz failleriyle ilgili işlem başlatıldı mı❓

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER