Adalet Bakanı Yılmaz Tunç; 'Kur'an-ı Kerim'e, Dinimize yönelik saldırıların artık bir son bulması lazım'

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç; 'Kur'an-ı Kerim'e, Dinimize yönelik saldırıların artık bir son bulması lazım'

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "İsrail'in Ulusal Güvenlik Bakanı'nın Mescid-i Aksa'ya yönelik baskın girişimi kabul edilemez. Hukuksuz, haksız bir girişim. Bu adaletsiz, haksız, hukuksuz girişimi kınıyoruz" dedi.

 

Kahramanmaraş AK Parti İl Başkanlığı'nda konuşan Adalet Bakanı Tunç, Kur’an-ı Kerime yönelik yapılan saldırılara da değinerek, “Avrupa'da, özellikle Danimarka ve İsveç'te sistematik hale gelen Kur'an-ı Kerim'e, dinimize yönelik saldırıların artık bir son bulması lazım" diye konuştu.

 

Dini değerlere saygının bir insanlık vazifesi olduğuna dikkat çeken Bakan Tunç, “Eğer hukuka, insan haklarına, demokrasiye inanıyorsanız bir başkasının inancına saygı göstermek zorundasınız” ifadelerini kullandı.

İNSAN HAKLARININ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRDIK

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 21 yılda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde önemli mesafeler alındığını ve milletin refahını artırmanın gayreti içerisinde olacaklarını söyleyerek, “İnsan haklarının önündeki engelleri birer birer kaldırdık. Hayal edilemeyen ilerlemeler sağladık. Bundan sonra da eğer engel koymak isteyenler varsa onlarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Demokrasinin standardını yükseltmeye devam edeceğiz. Bundan sonra bu ülkede 15 Temmuz gibi karanlık gecelerin yaşanmaması için uyanık olacağız. Gerekli tedbirleri gerek yapısal, gerek anayasal, gerek mevzuatsal ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Enerjide ve savunma sanayisinde bağımsız, ekonomide IMF'ye muhtaç olmayan, dış politikada güçlü, hakkaniyetli, adaletli, dirayetli duruşuyla Türkiye eksenini oluşturmaya devam edeceklerini de belirten Tunç, bundan kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini söyledi.

DİNİ DEĞERLERE SAYGI İNSANLIK VAZİFESİDİR

Dünyada tasvip etmedikleri birtakım sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken Bakan Tunç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

"Avrupa ülkelerinde, Avrupa'nın göbeğinde düşünce ve ifade özgürlüğü adı altında Kur'an-ı Kerim'e, dini değerlerimize saldırılar oluyor. İsveç'le başladı, sonrasında Danimarka ile devam etti. Şunu ifade ediyoruz buradan, özellikle dini değerlere saygı bir kere insanlık vazifesidir. Eğer hukuka, insan haklarına, demokrasiye inanıyorsanız bir başkasının inancına saygı göstermek zorundasınız. Eğer saygı göstermiyorsanız orada o, özgürlük kapsamında değildir. Orada o ülkenin yargısı, eğer hukuk devletiyse el koyması gerekir. Ama maalesef Avrupa'da, özellikle Danimarka ve İsveç'te sistematik hale gelen Kur'an-ı Kerim'e, dinimize yönelik bu saldırıların artık bir son bulması lazım."

MESCİD-İ AKSA’YA YÖNELİK BASKIN GİRİŞİMİ KABUL EDİLEMEZ

İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in beraberindeki Yahudi yerleşimcilerle Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine yönelik de açıklamalarda bulunan Bakan Tunç, "İsrail'in Ulusal Güvenlik Bakanı'nın Mescid-i Aksa'ya yönelik baskın girişimi kabul edilemez. Hukuksuz, haksız bir girişim. Buradan yine bu adaletsiz, haksız, hukuksuz girişimi kınıyoruz. İsrail'in, İsrail yetkili makamlarının bu anlamda tedbir alması gerektiğini de ifade ediyoruz" şeklinde konuştu.

DEPREMDEN ETKİLENEN ŞEHİRLERİN YENİDEN AYAĞA KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen şehirlerin yeniden ayağa kaldırılması için çalıştıklarını ifade eden Adalet Bakanı Tunç, "Bu hedefi gerçekleştirmek için de tüm konuların önüne bunu alıyoruz, bu bölgeyi alıyoruz. Bütün çalışmalarımızda bu bölgeyi hep önemseyerek ve buralarda yapılacak çalışmaları sürekli koordine ederek yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu.

Deprem bölgesini hiç unutmayacaklarının altını çizen Tunç, yeniden huzurlu Kahramanmaraş'ı inşa edeceklerini kaydetti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER