50 ve 30 Yıllık Duayen Eczacılara Plaket

50 ve 30 Yıllık Duayen Eczacılara Plaket

Adana Eczacı Odası, meslekte 50 ve 30 yılını dolduran eczacılara ‘Hizmet Ödülü Plaketi’ vererek onore etti.


Adana Baro Tesislerinde gerçekleştirilen törende konuşan Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Pandemi nedeniyle kutlayamadığımız ‘14 Mayıs Eczacılık Bayramı’mızda her yıl geleneksel olarak verdiğimiz 30. ve 50. yıl törenini yapmak bugüne kısmet oldu. Tabi pandemi hayatımızda birçok şeyi değiştirdi, biz eczacılar da bu pandemi döneminde çok büyük görevler aldık. Zor hizmetler yaptık. Maske ve dezenfektan tedariğinde çok mücadele ettik. Halk sağlığını ihmal etmeden görevimize 7/24 fedakarca devam ettik. Maskemiz olmadı, dezenfektanımız olmadı ama bizim en büyük kaygımız halk sağlığı olduğu için ilaç hizmetinin sürekliliğini sağladık. O yüzden de tüm yönetim kurulum, odamız adına da tüm meslektaşlarıma pandemide verdikleri fedakarca görevler için teşekkür ediyorum.”


İLACIN OLDUĞU YERDE ECZACILAR VAZGEÇİLMEZDİR

Hastalığın/sağlığın olduğu yerde eczacılığın her zaman var olduğunun altını çizen Başkan Ecz. Yalbuzdağ, “Bildiğiniz gibi eczacılık mesleğinin tarihi çok eskidir. Hastalığın var olduğu dönemden geliyor. İnsanlar doğayı, hayvanları, bitkileri gözlemlemişler. Büyü, sihir varmış. İlaç keşfedilince hastalığın/sağlığın olduğu yerde eczacılık her zaman var olmuş. Şimdi çok fazla fakülte var çok fazla meslektaş var, nasıl olacak nasıl yerleşecekler, ileride ne olacak? Büyük bir sorun olarak karşımızda duruyor. Halk sağlığının konuşulduğu yerde ilacın olduğu yerde eczacıların vazgeçilmezliği bir gerçektir. Eczacılar da gerek eczanelerinde gerekse kamuda halkın sağlığına fedakarca hizmet veriyorlar. Biz de o verdikleri hizmetin bir teşekkürü olarak bu etkinliğimizi düzenliyoruz. Bizler mesleğinde çok uzun yıllar deneyim kazanan meslektaşlarımızın yaydığı ışığı genç meslektaşlarımıza aktarmayı şiar edindik. Bu gün teşekkür mahiyetinde plaket verdiğimiz duayen meslektaşlarımıza sağlıklı, uzun yıllar diliyoruz.” diye konuştu.


50 VE 30 YILINI DOLDURAN ECZACILARA PLAKETLERİ VERİLDİ

Eczacılık mesleğinde 50 Yılını dolduran; Ecz. Naci Özden Kuru, Ecz. Nevin Mengü, Ecz. Ramazan Ahioğlu, Ecz. Hacer Cereci’ye 30 Yılını dolduran; Ecz. Özkan Elmacı, Ecz. Fatih Bağcı, Ecz. Nuri Cesurer, Ecz. Sühendan Toksöz, Ecz. Çetin Şen, Ecz. Serap Tümkaya, Ecz. Yüksel Coşkun, Ecz. Sabriye Ekizoğlu Açıkgöz, Ecz. Begüm Sabahlar, Ecz. Hilal Demir, Ecz. Cavide Sultan Kızılşar, Ecz. Cüneyit Turan, Ecz. Kamer Kıraç, Ecz. Hanifi İlkgün, Ecz. İsmail Çalışkan, Ecz. Salih Hakan Ergöçen, Ecz. Demet Zeynep Dikel, Ecz. Selma Tekcan, Ecz. Özlem Aslankurt, Ecz. Muharrem Elbasan, Ecz. Erdem Kızıltepe, Ecz. Serpil Çerçioğlu, Ecz. Songül Mert, Ecz. Murat Akgün, Ecz. Tülin Korkmaz, Ecz. Emine Karaköse, Ecz. Ayşe Nurben Korkmaz, Ecz. Münire Özdemir’e plaketleri Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve Yönetim Kurulu Üyelerince verildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER