45. Kökünü Kurutma Operasyonu Adana’da Gerçekleştirildi

45. Kökünü Kurutma Operasyonu Adana’da Gerçekleştirildi

Adana’da 212 şüphelinin gözaltına alındığı 45. Kökünü Kurutma Operasyonu düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yönetiminde gerçekleştirilen operasyon, Adana İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlendi.

Şafak vakti 2 bin 218 personel, hava araçları ile 30 dedektör köpeğin katılımıyla düzenlenen operasyonda belirlenen 224 şüpheliden 212'si gözaltına alındı.

Operasyon sonrasında beraberindeki Vali Dr. Süleyman Elban, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezinde açıklamada bulunan Bakan Soylu, depremin 45. gününde 45. Kökünü Kurutma Operasyonu’nu gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Sözlerini "Bundan 6 ay önce yine Adana'daydık. 4 Ekim'de yine bir Kökünü Kurutma Operasyonu yapmıştık. Yine buradaydık, yine huzurlarınızdaydık. O başarılı operasyonda evlatlarımız yine Adana'da uyuşturucu satan, uyuşturucu satışını koordine eden, imalatını yapan, ticaretini yapan çeteleri çökertmişlerdi. Şimdi de o tarihten itibaren yine Adana İl Emniyetimiz ve İl Jandarma Komutanlığımız durmadılar. Tam 6 aydır yeni bir operasyonun düğmesine bastılar. 6 ay boyunca gerek teknik takip, gerek izleme, gerekse diğer hukukun el verdiği unsurlar çerçevesinde uyuşturucunun kökünü kurutabilmek için elinden gelen gayreti ortaya koydular." ifadeleriyle sürdüren Bakan Soylu sabah saat 05.00'te, "kahramanları" yine dualarla yola çıkardıklarını aktardı.

"UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEMİZ KÖKÜNÜ KURUTANA KADAR DEVAM EDECEK"
Konuşmasında "Sağ olsunlar yine bizi mahcup etmediler. Çok zor olan bu operasyonlarda herhangi bir şekilde burunları kanamadan operasyonu başarıyla tamamladılar. Toplam 224 şüpheli hedefleri vardı. Bu 224 şüpheli hedefin 212'sini gözaltına aldılar. Toplam 2 bin 218 personel hem emniyet hem de jandarma hava araçları, aynı zamanda 30 dedektör köpek ile gerçekleştirilen bu operasyonu başarıyla tamamladılar ve adalete yakalanan şüphelileri teslim ettiler. Zor günler yaşadığımız bu dönemlerde, deprem dolayısıyla bu büyük afet ve bu büyük imtihan sürecinde devlet, kamu güvenliği ve kamu düzeni açısından hiçbir görevini ihmal etmemektedir. Vatandaşımızın bizden beklediği, milletimizin bizden beklediği bu zor dönemde devletin bütün asli unsurlarını yerine getirmesini sağlamaktır. Terörle mücadeleden uyuşturucuya, kaçak göçle mücadeleden asayişe kadar bütün görevlerini özellikle devlet, aksaksız ve eksiksiz yerine getirmektedir. Milletimiz buna inansın, itimat etsin." cümlelerine yer veren Bakan Soylu, uyuşturucuyla mücadelelerinin kökünü kurutana kadar devam edeceğini kaydedip “Çocuklarımızı, gençlerimizi uyuşturucu illetine teslim etmeyeceğiz. Hem milletimizin Türk Polis Teşkilatına hem milletimizin Türk Jandarma Teşkilatına güvenmesini, itimat etmesini bir kez daha istiyor ve diliyoruz. O açıdan bize bu konuda destek olan gerek evlatlarını sürekli kontrol ederek, gerek ihbarlarda bulunarak gerekse de devletimizle birlikte hareket ederek gerekse devletimize itimat ederek, inanarak ve aynı zamanda da evlatlarımıza dua ederek destek olan aziz milletimize hem teşekkür ediyoruz hem de sorumluluklarımızı bildiğimizi bir kez daha kendilerine ifade etmek istiyoruz."dedi.

“UYUŞTURUCUNUN KÖKÜNÜ KURUTMAK İÇİN 2 BİN DEFA DA OLSA ADANA'YA GELECEĞİZ”
Operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini ve koordinasyonu sağlayan Adana Cumhuriyet Başsavcılığını tebrik eden Bakan Soylu, "İnşallah bu operasyonlar devam edecek. Bunu her daim söylüyorum. Bu ikinci gelişimiz. Uyuşturucunun kökünü kurutmak için 2 bin defa da olsa Adana'ya geleceğiz. Elimiz kanda da olsa, elimiz başka bir sürecin içerisinde bir uğraşla da olsa bu mücadelemiz devam edecektir." şeklinde konuştu.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER