Yüreğir Belediyesi'nde 7440 Sayılı Yeniden Yapılandırma Başvuruları Başladı

Yüreğir Belediyesi'nde 7440 Sayılı Yeniden Yapılandırma Başvuruları Başladı

Yüreğir Belediyesi, 7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması kanununa göre emlak, çevre temizlik, ilan reklam vergisi ve diğer vergi borçları için yapılandırma işlemlerine başladı.

Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili kanun 25 Mart 2023 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu kanunla mükelleflerimize kaçırılmaması gereken pek çok imkân tanınmıştır. Bunlardan en önemlisi borçlu mükelleflere getirilen ve borçların yeniden yapılandırılmasına imkân veren düzenlemedir. Buna göre başvurmanız halinde 31 Aralık 2022 tarihi ve öncesi borçlarınız yeniden yapılandırılacaktır. Yapılandırdığınız borcunuzu 12-18-24-36-48 ayda eşit taksitle ödeyebilirsiniz” denildi.

Vatandaşlar yapılandırma işlemlerini Yüreğir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bizzat başvurarak veya www.yuregir.bel.tr adresi e-belediye sayfası üzerinden online olarak yapabilecek.

Ödemeler belediyenin merkez veznelerine, kültür müdürlüğü veznesine ve gezici tahsilat veznesine yapılabilecek. Vatandaşlar ayrıca Yüreğir Belediyesi resmi web sayfası üzerinden de ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Yapılandırma için başvuruların 31 Mayıs 2023 tarihine kadar süreceği bildirildi. Yoğunluktan dolayı vatandaşların başvuru işlemlerini son güne bırakmamaları istendi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER