Sarıçam'da İstihdam Ve İşbirliği Seferberliği Sürüyor

Sarıçam'da İstihdam Ve İşbirliği Seferberliği Sürüyor

Sarıçam Belediyesi’nin ilçede başlattığı istihdam seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. Belediye bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından, ilçede bulunan firmalar ve personel ihtiyacı olan kuruluşlarla yapılan koordineli çalışmalar neticesinde şu ana kadar binlerce vatandaşın iş bulmasına olanak sağlandı.

2014-2021 yılları arasında yaklaşık 8 bin vatandaşın iş sahibi olmasını sağlayan Sarıçam Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, istihdamın önünün açılması noktasında, ilçede personel ihtiyacı olan firmalar ve kurumlarla görüşmelerini sürdürüyor.

 Bu doğrultuda Başkan Bilal Uludağ’ın talimatları ile Sarıçam Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mesut Aydoğdu, Dış İlişkiler Müdürü Erdoğan Haluk Altan ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik,  Organize Sanayi Bölgesi AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ile beraberinde AOSB PDO Proje Uzmanı Özkan Özbek ve AOSB İnsan Kaynakları Uzmanı Işık Sinem Bayrakal’ı ziyaret ettiler.

 Ziyarette projeler ve istihdam konularında işbirliği üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, Sarıçam Belediyesi ile proje ortaklığı yapmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Sarıçam Belediyesi ile çok uyumlu ilişkilerinin olduğunu birlikte çok güzel projeler ortaya koyduklarını kaydeden Demirdelen “ Yapılan protokol çerçevesinde Belediye Başkanımız Sn. Bilal Uludağ beyefendiye ve siz saygıdeğer yöneticilerine bu işbirliği çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Proje ekibimiz ve insan kaynakları uzmanımız ile birlikte sizlerle çalışıyor olmak, işbirliği yapmak, ilçemize ve bölgemize daha kaliteli hizmetler getirecektir.” diye konuştu.  

Daha sonra Sarıçam Belediyesi Müdürleri Ceyhan Yolu üzerinde faaliyet gösteren Şa-Ra Enerji firması yetkilileri ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede firma yetkilileri kalifiye eleman bulamadıklarını, özellikle meslek lisesi mezunu çalışma arkadaşı bulma konusunda zorluk yaşadıklarını belirttiler.  Sarıçam Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mesut Aydoğdu ve Dış İlişkiler Müdür E. Haluk Altan da kendilerinde çok sayıda CV. bulunduğunu ve kalifiye eleman ihtiyacı noktasında yardımcı olabileceklerini belirttiler.  

Her iki ziyaretin de çok verimli geçtiğini kaydeden Sarıçam Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik, ziyaretlerde istihdam ve projelerde işbirliği noktasında görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.  

“İSTİHDAM VE PROJELERDE İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK”

Bu tür ziyaretlerin hem kendileri hem de işveren açısından çok verimli sonuçlar doğurduğuna vurgu yapan Gedik “ Başkanımız Bilal Uludağ’ın talimatları doğrultusunda yaptığımız ziyaretlerde, gerek istihdam gerekse de projelerde işbirliği noktasında, gayet olumlu sonuçlar elde ettik. Bu anlamda Adana Organize Sanayi Bölgesi Proje Destek Ofisi Koordinatörü Sn. Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen,  Proje uzmanı Özkan Özbek ve İnsan Kaynakları Uzmanı Işık Sinem Bayrakal ile hem istihdam hem de projeler konusunda verimli bir görüşme yaptık. İlgilerinden dolayı Tuğçe Demirdelen hanımefendiye çok teşekkür ederiz. Sonrasında da Şa-Ra Enerji firması yetkilileri ile önemli bir görüşme gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşmelerin ilçemizde işsizliğin çözümü adına çok ciddi katkıları olacağı kanaatindeyiz.  Adana’nın en genç nüfusuna sahip Belediye Başkanımız Sn. Bilal Uludağ’ın yönetimine, Sarıçam ilçemizde işsizliğin çözümü ve istihdamın artırılması noktasında ziyaretlerimiz devam edecek.” diye konuştu. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER