MÜSİAD Adana’da Bayrak Değişimi. Başkan Tekdemir Oldu

MÜSİAD Adana’da Bayrak Değişimi.  Başkan Tekdemir Oldu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adana’nın Genel Kurulu, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Vali Dr. Süleyman Elban, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü İzzet Alagöz ve çok sayıda şehir protokolü temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul sonrası Ömer Tekdemir MÜSİAD Adana Başkanlığı görevini Burhan Kavak’tan teslim aldı. 


Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adana’nın Genel Kurulu Sheraton Otel’de gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Genel Kurulda yaptığı konuşmasında MÜSİAD'ın ülkeye çok şey kazandırdığını, iş dünyasındaki eksikliği giderdiğini söyledi.

Türkiye'nin her geçen gün hızla yol alan bir ülke haline geldiğini dile getiren Kirişci, "Uzun yıllar bizleri kendi iç meselelerimizle meşgul ettiler. Bu iç meselelerimiz için enerjimizi maalesef boşa harcattılar. Hamdolsun artık Türkiye, ne yapması, nasıl ve ne zaman yapması gerektiğini bilen, bununla ilgili programını uygulayan bir ülke haline geldi" diye konuştu.


AKILCI PROJELER ÜRETECEĞİZ

MÜAD Adana Başkanlığı görevini Burhan Kavak’tan devralan Ömer Tekdemir de Genel Kurulda yaptığı konuşmasında Adana’nın 81 şehirden farklı özellikleri bulunduğunu belirterek, “Allah bu şehre dünyanın en verimli topraklarını nasip etmiş. Ceyhan ve Seyhan gibi iki büyük nehir kısmet etmiş. Toroslarıyla kar, sahilleriyle deniz armağan etmiş. Memleketimizin bu özelliklere sahip bir elin parmağı kadar şehri yok. O zaman bu şehrin bir elde bulunan 5 parmak gibi gelişmişlikte, ekonomik büyüklükte, refahta Türkiye’nin ilk 5 şehrinden biri olması gerekmiyor mu? İşte bunu başarmak için gayret göstermemiz gerekiyor. Bunu başarmanın ilk yolu birlik olmaktan geçiyor. Birlik olacağız ve sonrasında akılcı projeler üreteceğiz. Ve son olarak da çok çalışacağız. Uzun süre MÜSİAD Adana yönetiminde görev aldım. Burhan Başkanımız ve diğer arkadaşlarımızla gerçekten güzel işlere imza attık. Bu gayreti daha da artırarak Adana’ya bu güzel şehre hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi. 

Konuşmaların ardından MÜSAİD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, önceki dönem MÜSİAD Başkanı Burhan Kavak, yeni başkan Ömer Tekdemir Bakan Kirişci'ye fidan sertifikası takdim etti. Daha sonra protokol üyeleri, MÜSAİD'da belli bir süreyi dolduran üyelere, fidan sertifikası verdi.


MÜSİAD ADANA YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

Gerçekleştirilen Genel Kurul sonrası MÜSİAD Adana Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: 

Ömer Tekdemir, Dr. Serdar Kutlu, Zekeriya Balbay, Halil Aydoğan, Cumali Orçun Sarıgül, Yunus Emre İlhan, Hasan A. Özkan, Mehmet Ali Uğur, Cumali Kocabey, Yasin Işık, Rıdvan Aslan, Emrah Dinç, Mustafa Ağıt, Mehmet Emre Çalışkan ve Ali Batu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER