DAİMFED, kentsel, yerinde dönüşüm konutları İçin her şey hazır

DAİMFED, kentsel, yerinde dönüşüm konutları İçin her şey hazır

DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu) Asrın felaketi Deprem sonrası hasarlı binaların durumu, bunları takiben Kentsel – Yerinde Dönüşüm için yol haritasını ortaya koyan istişarelerde bulundu. Konu Adana Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hasan Alan ve önemli gereklilik olan sigorta sürecini Expert Sigorta Yetkilisi Fatma Kocahal, DAİMFED yöneticileri ve üyelerinin katılımıyla ele alındı. 


Adana Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hasan Alan; “DAİMFED in süreklilikle çalıştığı sosyal projelerin öneminin farkındayız. Bu doğrultuda ele aldığımız hepimizi derinden yaralayan asrın felaketinin izlerini silmek zorundayız. Bakanlık olarak gerekli hibe ve destekler hazırlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü olarakta tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşlarımıza ve İnşaat sektörünün temsilcisi müteahhitlerimize kapımız açık, her türlü desteği vermeye hazırız. Öncelikli olarak ağır hasarlı ve orta hasarlı binalarımızın yerine dönüşüm sağlayacak konutlara öncelik veriyoruz. Bu doğrultuda Devletimiz 750 bin TL hibe, 750 bin TL ise kredi olmak üzere 1 milyon 500 Bin TL desteğini vermeye başladı. Ayrıca 40 bin TL de Bürokratik işlemlerin harçlar için hibe veriyor. Her şey insanlarımızın felaket yaralarını sararak bir an evvel konutlarına kavuşmasını sağlamak. Elbette bunlar yapılırken bürokratik işlemler gerekecek. Çıkan zorluklara da kurum olarak hazırlıklıyız. Bir örnek olarak Belediyeden ruhsat almada zorluk çıkarsa ya da ruhsat alamazsa biz kurum olarak ruhsat verme yetkisine de sahibiz. Sonuç olarak ortak paydamız kurum olarak bizlerin Sektör temsilcisi olarak siz Müteahhitlerimizin iş birliği içinde olmamızdır. Açıklamasında bulundu.


SAĞLAM BİNALARIN YAPIMI İÇİN DESTEĞE HAZIRIZ

Expert Sigorta Yetkilisi Fatma Kocahal; “Sektörün tüm temsilcilerini bir çatı altında toplanması fevkalade bir gelişme olduğunu bunun için Bölge müteşebbisleri olarak DAİMFED Bileşenlerini kutluyorum. Yaşadığımız felaket sonrası yapılan çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Bizlerde sigorta yetkilileri olarak sağlam binaların yapımı sürecinde her türlü desteğe hazırız. Öncelikli olarak binaların yapım sürecinde ve sonrasında yaşanan yaşanacak olan olumsuzlukların giderilmesini kapsayan ‘İnşaat Risk Sigortası’ ile Uzun yıllar süren ve büyük emeklerle hayata geçirilen geleceğin yapıları ve yaşam alanları, inşaat sürecinde birçok risk ile karşı karşıya kalmasının önüne geçmeliyiz.” İfadelerinde bulundu.


BİR AN ÖNCE FELAKETİN İZLERİNİ SİLİP YARALARINI SARMAK İSTİYORUZ

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, "DAİMFED olarak Adana'mız hayrına olacak her türlü iş birliğine hazırız. Ayrıca tekrar belirtmemiz gerekirse gerek Adana 'da gerekse deprem felaketi yaşanan 11 ilimizde çok önemli işlere imza attık. Kurtarma çalışmaları ve sonrasında yıkım hafriyat kaldırma çalışmalarına tam destek verdik. Bir an önce felaketin izlerini silip yaralarını sarmak istiyoruz. Desteklerimizde bu doğrultuda artarak devam edecektir. Ayrıca belirtmek isterim ki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hasan Alan’ ın Gaziantep’ten süre gelen mesleki bilgi birikim ve tecrübelerine inanıyor, dolayısıyla süreci sağlam ve kısa sürede aşacağız.” Açıklamalarında bulundu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER