ATO ve DAİMFED öncülüğünde ‘Halkın Talepleri Platformu’ kurulması kararlaştırıldı

ATO ve  DAİMFED öncülüğünde ‘Halkın Talepleri Platformu’ kurulması kararlaştırıldı

Adana Ticaret Odası (ATO) ve Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) öncülüğünde ‘Halkın Talepleri Platformu’ kurulması kararlaştırılarak çalışmalara başlandı.Yaklaşan Yerel seçimler öncesinde Seçime giren Belediye Başkanlarına sunulmak ya da beklentilere ait projeleri gündeme taşımak adına kurulan Halkın Talepleri Platformuna öncülük eden Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram’ın önerisine DAİMFED olarak tam destek verilmesi kararlaştırıldı. Adana’da faaliyette bulunan diğer STK’lara da destek teklifi götürülecek olan devasa proje büyük yankı bulacağı belirtildi.


HERŞEY ADANA’MIZIN DAHA İLERİYE GİTMESİ İÇİN

 ATO Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram açıklamasında; “Ülkemiz için öneme haiz olan Genel Seçimlerin elbette tartışılmaz etkin gücü vardır. Ancak Yerel Seçimlerde Adana için kaçınılmaz önemli projelere gerek duyulmaktadır. Bu nedenle Başkan adaylarımıza sunulmak ve gerekli dikkati çekmek için böyle bir projeyle dikkat çekmek istiyoruz. Başta sektörün üst kuruluşu olan DAİMFED’ le kararlılığımızı ortaya koymuş bulunuyoruz. Diğer STK’larla birlikte oluşturacağımız ‘Halkın Talepleri Platformu’ nun tek hedefinin Adana için yapılması gerekli problemlere ışık tutmak ve bu doğrultuda ihtiyaç duyulan projelere gündeme taşımaktır.” İfadelerinde bulundu.


BİRLİKTE GÜÇLÜ EKONOMİDE ÖNCÜ BİR ADANA

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu; “Federasyon olarak önceliğimiz Ülkemizin en güzide Metropollerinden olan Adana’mızın lehine olan tüm projelerinde var olduğumuzu tekrar belirtmek isterim. Bu anlamda ATO Başkanımızın bu oluşumuna ve birlikteliğe tam katkı koymaya hazırız. Bu anlamda çalışmalarımız geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştığımız çalışmalarımız mevcuttur. Paylaşmak ve birlikten güç doğar anlayışımızla destek verme kararındayız. Bu anlamda ana başlıkları toplamak gerekirse; Projelerin olabilmesi için partilerden çok ihtiyaç duyulan Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsasının öncülüğü ve katılımı olmazsa olmazdır. Ayrıca yerel yönetim seçimleri sonucunda göreve gelece Başkanın otogar, otobanın il dışına çıkarılması, bir kent meydanı oluşturulması, v.b konularda bir master planı oluşturulmasıyla değiştirilmesi imkânsız olan kararlar alınmalı kim gelirse gelsin devamı sağlanmalıdır. Dolayısıyla bu platformunda gayesi olması gereken önemli olan birlikte güçlü ortak ses olmaktır. Bu doğrultuda alınacak, gündeme sunulacak olan yüksek öncelikli ve öncelikli projeler belirlenen bir takvim ortaya konulmalıdır.” Açıklamasında bulundu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER