ATO Başkanı Yücel Bayram, 'Fırsatçıları yakından takip ediyoruz'

ATO Başkanı Yücel Bayram, 'Fırsatçıları yakından takip ediyoruz'

'Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi ciddi manada etkileyen asrın felaketini yaşıyoruz' diyen ATO Başkanı Yücel Bayram, ‘’Bu felaketin üstesinden gelmek için ülke olarak seferberlik ilan ettik. Adana Ticaret Odası olarak deprem bölgesine yardım ulaştırmak için ilk günden itibaren çalışmalarımıza devam ediyoruz ’’dedi.Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram şunları ifade etti: ‘’Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğünde meydana gelen deprem, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. Can kayıplarımız ve yaralılarımız var. Acımız çok büyük. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Elbette acımızın büyüklüğünü tarif edecek kelime yok ama bu işinde üstesinden gelmek ve yaraları hızla sarmak zorundayız. Devletimizle birlikte, yaraları sarmak için STK’lar olarak tüm imkânlarımızla seferberlik ilan ettik. Adana Ticaret Odası olarak Yönetimimiz, Meclis Üyelerimiz ve personelimizle depremin ilk saatlerinden itibaren hızla aksiyon alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve deprem bölgelerine çeşitli ihtiyaç malzemelerini aralıksız sevk ediyoruz. En önemli ihtiyaçlardan birisi, bölgedeki tek sağlam havalimanın Adana havalimanı olması nedeniyle tüm sevkiyatın Adana’dan yapılması. Bu sevkiyat nedeniyle ciddi manada yük taşıma araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Üyelerimizin gönüllü olarak şoförlü araçlarını bizlere ulaştırması durumunda koordinasyonunu sağlayabiliriz. Diğer şehirlerimiz ve Adana’mızın yaralarının sarılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hep birlikte yaşadığımız ve derinden hissettiğimiz bu olumsuz süreci atlatmak adına ne gerekiyorsa birlikte yapmaya var gücümüzle devam edeceğiz.”


FIRSATÇILARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ


“Ülkemizin depremle mücadele ettiği bu elim dönemde, Üyelerimizin yapmış olduğu fedakârlığı görüyoruz ve böyle samimi Üyelerimizin varlığı ile gurur duyuyoruz” diyen Başkan Yücel Bayram, ‘’Üyelerimizden yaptığı fedakârlığın dozunu artırarak devam etmesini, kar amacı gütmemesini rica ediyorum. Bu hassasiyeti ortaya koyan Üyelerimize minnettarız. Bunun yanı sıra deprem felaketini fırsat bilip fahiş fiyat artışı yapan işyerlerinin de olduğu bizlere iletiliyor. Adana Ticaret Odası olarak tarafımızca gerekli tedbirleri alıyoruz, haksız fiyat artışına sebebiyet verdiği tespit edilen ilgililer hakkında gerekli yaptırımları en sert şekilde Adana Ticaret Odası olarak uygulayacağız. Yaşatılan hiçbir suiistimal cezasız kalmayacaktır. Tek vücut olmamız gereken günde vatandaşlarımızdan ricam, milletimizle aynı duygu içinde olmayan fırsatçıları tespit ettikleri takdirde bizlere iletmesini özellikle rica ediyorum’’ dedi


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER