ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan İSO 500 Sonuçlarını Değerlendirdi

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan İSO 500 Sonuçlarını Değerlendirdi

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” araştırmasının sonuçları açıklandı. Adana'dan bu yıl 10 sanayi firması İSO 500 sıralamasına girdi.

Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu İSO 500 sıralamasında, Adana sanayi firmaları Sasa Polyester 38., Beyteks Tekstil 246., Elita Gıda 249., Abdioğulları Plastik ve Ambalaj 297., Akyem Adana Yem 315., ADM Besin ve Tarım A.Ş. 354., Güney Çelik Hasır ve Demir 387., Bossa 404., Omnia Nişasta 455., Gürsoy Yem 477. sırada yer aldı.


İSO 500 listesinde Adana’mızı temsil eden firmaları tebrik eden ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Adana sanayisi; üreterek, ürettiğini ihraç ederek ve yeni yatırımları ile istihdamı arttırarak büyüme hedefini her daim korumuştur. Pandemi sürecinin yaşandığı zorlu bir dönemde hedeflerinden vazgeçmeden süreci iyi yöneterek İSO 500 listesinde yer alan firmaları tebrik ediyorum. Özellikle üyelerimizden Elita Gıda ve Akyem Adana Yem Beyza Piliç’i tebrik ediyorum” dedi. 


Pandemi sürecinin ardından büyüme ivmesini arttırmak için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Çalışkan, “Koronavirüs sürecinden tüm sektörler etkilendi. En son açıklanan İSO 500-2019 raporuna göre bu yıl Adana’mızdan katılan firma sayısında azalma görülmektedir. Pandemi etkisinin azalmaya başladığı bugünlerde, hedeflerimize ulaşma adına, ileriye yönelik çalışmalarımızı yapmamız gerekmektedir. İnanıyorum ki Adana’mızı temsil eden sanayi kuruluşları artarak Türkiye’nin onuru olmaya devam edecek” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER