ADASO'dan TEMSA ve SASA'ya Ziyaret

ADASO'dan TEMSA ve SASA'ya Ziyaret

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Divanı, TEMSA ve SASA Polyester Sanayi A.Ş ziyaret gerçekleştirerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Gerçekleştirilen ziyaretlere Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Özdiler, Süleyman Baş, Salih Sütcü, Meclis Başkan Yardımcıları Aydın Önen, Ali Masat, Meclis Katip Üyesi Hacı Mehmet Erbaş ve Genel Sekreter Bora Kocaman katıldı. 

İlk ziyareti TEMSA’ya gerçekleştiren Adana Sanayi Odası Yönetimi ve Meclis Divanı, TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu tarafından TEMSA’nın mevcut ve önümüzdeki dönem projeleri hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette TEMSA CEO’su Doğancıoğlu, TEMSA’nın 1987'den beri Adana'da bulunan 510.000 metrekarelik üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürdüğünü ve yılda 10.000'in üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üretme kapasitesi olduğunu ifade ederek “Sürdürülebilir, insan odaklı araçlarla daha iyi bir gelecek ve çevre dostu teknolojiyle donatılmış araçlar üretmek için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Daha sonra SASA Polyester Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Şeker’i ziyaret eden Adana Sanayi Odası Yönetimi ve Meclis Divanı yeni yatırımları hakkında bilgiler alındı.

SASA’nın, 935 milyon dolarlık PTA tesisi ve 150 milyon dolarlık tekstil cipsi, şişe cipsi, pet cipsi üretim tesisi yatırımları hakkında bilgi veren SASA Polyester Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Şeker, “Yeni yatırımlar yaparak ülkenin istihdamına ve ekonomisine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde üretim faaliyetleri ile işverenlerin ADASO’dan talep ve beklentileri hakkında bilgiler alındı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER