Adana’ya 3,5 milyar liralık yatırım

Adana’ya 3,5 milyar liralık yatırım

MÜSİAD Adana Şubesi üyesi 8 şirket yatırım kararlarından dolayı ödüllendirildi. Adana Valisi Dr. Süleyman Elban’ın katıldığı ödül töreninin açılışında konuşan MÜSİAD Adana Şubesi Başkanı Burhan Kavak, “Yatırım yılı olarak ilan ettiğimiz 2022’de 8 üyemiz Adana’ya 3,5 milyar liralık yatırım yapacak. Bu yatırımlarda 8 şirketimizin 4 bin 825 kişilik istihdamı bin 450 ilave istihdamla 6 bin 275’e yükselecek” dedi. 


Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD), 2022’yi yatırım yılı ilan etti. Bu çerçevede 2022 yılında yatırım kararı alan MÜSİAD Adana Şubesi üyesi 8 şirkete ‘Dost Meclisi’ toplantısında ödül verildi. Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, önceki dönem Çevre Şehircilik Bakanı Fatma Gül Demet Sarı, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çalışkan ve çok sayıda MÜSİAD Adana Şubesi üyesinin katıldığı ‘Dost Meclisi’ toplantısında ‘TOBB Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi’ listesine giren 2 MÜSİAD üyesi de ödüllendirildi. 


KENDİ KAYNAKLARIMIZLA ÜRETİRSEK BAĞIMSIZ OLURUZ

Toplantının açılışında konuşan MÜSİAD Adana Şubesi Başkanı Burhan Kavak, Türkiye’nin yanı başında yaşanan savaşla dünyanın zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Barış içerisinde yaşayabilmek için hiçbir ülkeden yardım beklemeyen, hiçbir kurumdan medet ummayan bir ülke olmamız gerekiyor. Türkiye hem kendi hem de mazlum milletlerin güvenliği ve refahı için güçlü olmak zorunda. MÜSİAD Ailesi olarak biz bu güçte en önemli faktörün üretim olduğuna inanıyoruz. Şartlar ne olursa olsun, vatanımız ve geleceğimiz için üretmeye kararlılıkla devam ediyoruz. Bu çerçevede MÜSİAD Genel Merkezimiz, 2022 yılını ‘Yatırım Yılı’ ilan etti. Bizler yıl boyunca Türkiye ekonomisine katma değer sağlayacak, istihdam sürecini hızlandıracak, üretim ve yatırım hacmini artıracak, yerli ve milli projelerin geliştirilmesine yön verecek önemli organizasyonlara imza atmaya söz verdik. Ve hamdolsun ki bu sözü yerine getiriyoruz” dedi.  


YENİ YATIRIMLARLA GELEN YENİ İSTİHDAMLAR

MÜSİAD Adana Şubesi 8 üyesinin farklı sektörlerde toplam 3,5 milyar liralık yatırım yapacağını ve bu yatırımlarla ilave bin 450 kişilik ilave sağlanarak istihdamlarının 6 bin 250’ye yükseleceğini belirten Kavak, “Bu güzel tablo hepimizin ülkesine ve şehrine güvenini resmediyor. Bizler, şehrimizin potansiyeline inanıyoruz. Adana’nın tarımdan sanayiye, hizmetten enerjiye kadar her alanda Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden biri olacağını biliyoruz. Bu bereketli topraklarda, bu güzel iklimde yatırım yapan herkesin kazançlı çıkacağını her fırsatta hatırlatarak yatırıma davet ediyoruz” diye konuştu.


VEREN EL OLMAK ÇOK ONURLU 

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban da, sanayiciliğin zor ancak onurlu bir görev olduğunu belirterek, “Yatırım yapmak, işletmek, her türlü denetimden geçerek üretmek ve tüm bunları yaparken dünyayla rekabet etmek kolay değil. ‘Ülkeye döviz lazım’ diyoruz, gözlerimiz sizin ihracatınıza dönüyor. ‘İstihdam artmalı’ diyoruz, size bakıyoruz. Doğal afet oluyor, ilk sizin kapınızı çalıyoruz. Çalışanınıza ücret, ülke ekonomimize, kalkınmamıza destek veriyorsunuz. Veren el olmak her zaman onurdur. Ve siz bu onuru hak ediyorsunuz. Bizler de sizlerin yanında olmaya, çabalarınıza destek vermeye gayret gösteriyoruz. Bugün burada yatırım yaptıkları için, hızlı büyüme performansı sergileyerek Türkiye sıralamasına girdikleri için ödül alan herkesi yürekten kutluyorum” dedi. 2022’DE YATIRIM YAPACAK MÜSİAD ADANA ŞUBESİ ÜYELERİ

Şirket Tutar  İlave İstihdam

Kıvanç Tekstil A.Ş.      1 Milyar 334 milyon TL   250
Ortadoğu Alüminyum Ltd.Şti.      840 milyon TL 600
Sunar Mısır A.Ş.                     775 milyon TL 150
Bakırlar Tekstil A.Ş.                 532 milyon TL 315
Kayalar Tekstil Ltd. Şti.       30 milyon TL  40
Sistema Mutfak A.Ş.                    28 milyon TL  50
Akhan Un / Azim Un Ltd. Şti.                     20 milyon TL  20
Sinan Atlas Plastik                       8 milyon TL  25


TOBB 100 LİSTESİNE GİREN MÜSİAD ADANA ÜYELERİ 

Şirket Türkiye Sıralaması 
Göktekin Enerji A.Ş. 10.
Adanus Plastik Ltd. Şti. 32.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER