Adana-Ankara Tarifeli Direkt Uçuş Seferleri Tekrar Düzenlenmeli

Adana-Ankara Tarifeli Direkt Uçuş Seferleri Tekrar Düzenlenmeli

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, “Adana-Ankara arası uçuşlarının ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Seyahatlerde Üyelerimiz sıkıntı yaşamaktadır. Bu durumun ortadan kalması için havayolu şirketlerinin Adana-Ankara direkt uçak seferlerinin programını ve saatlerini gözden geçirmesi gerekmektedir” dedi.


ATO Başkanı Menevşe, Üyelerinden gelen talepler üzerine havayolu firmalarına çağrıda bulundu. Menevşe yaptığı açıklamada; “Bölgenin en önemli merkezlerinden olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan birçok şehre hatta ülkeye direkt uçuşlar yapılabilmekteyken, Ankara uçuşlarının saatleri ve sefer sayılarındaki seyreklik gerek iş dünyası temsilcileri gerekse bürokratların işini zorlaştırmaktadır. Adana havalimanı, Mersin ve Osmaniye gibi çevre illerin de ulaşımını sağlayan, geniş bir yolcu kitlesine sahiptir. Bu illerden diğer illere havayolu ile seyahat etmek isteyen yolcular, Adana'yı tercih etmektedir. Üyelerimiz ve hemşerilerimiz tarifeli uçuşların az olmasından dolayı seyahatlerde aktarmalı uçuşları ya da karayolunu tercih etmektedir. Konuyla ilgili olarak Üyelerimizden de gelen şikâyet, günü birlik Ankara seyahatlerinde ciddi sıkıntı çektikleri yönünde. Pandemi dolayısı ile havacılık sektörünün zor bir dönem geçirdiğini, seferlerin pandemi koşullarına göre revize edildiğini biliyoruz. Ancak artık normalleşme dönemine girmiş bulunmaktayız. İşlerin hızlanmış olması nedeniyle İlimizdeki iş insanları ve bürokratlar, Ankara seyahatlerinde ciddi zaman kaybı yaşıyor. Sabah uçağıyla Adana'dan Ankara'ya giden bir iş insanımız, aynı gün işlerini bitirip, akşam uçağıyla da Ankara'dan Adana'ya dönerek ertesi gün işinin başına geçmek istiyor. Ancak mevcut tarifeli direkt seferler ile bunu yapmak maalesef mümkün olmamaktadır. Hafta içi ve hafta sonu sefer saatlerinin değişiklik göstermesinden dolayı; bir gün önce gitmek veya bir gün sonra dönmek zorunda kalınmaktadır. Bu da iş insanlarımız için hem zaman kaybı yaratmakta, hem de konaklama yapılması gerektiği için gereksiz bir maliyet oluşturmaktadır. Bu talebi Üyelerimiz adına havayolu şirketlerine duyurmak istiyorum ve bir an önce karşılıklı direkt seferlere yeni bir düzenleme getirerek, pandemi sonrası yeniden hızlanan ticari hayatımız önünde engel teşkil eden ve bizler için mağduriyet yaratan bu sorunun çözüme kavuşturulmasını beklediğimizi vurgulamak istiyorum.” dedi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER