Adana Valisi Elban “Sanayi Kampüsü” Projesini İnceledi

Adana Valisi Elban “Sanayi Kampüsü” Projesini İnceledi

Adana Valisi Süleyman Elban, Adana sanayisinin gelişimine önemli katkılar sunması beklenen Adana Metal Sanayi Sitesi’nde inşaatı süren “Sanayi Kampüsü” projesinin inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Elban, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve beraberindeki heyetin katıldığı inceleme gezisinde “Sanayi Kampüsü” içinde yer alan 'Kobi Yetkinlik, Digital Dönüşüm ve İnovasyon Merkezi' inşaatını ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde incelendi.

Adanalı şirketlerimizi geleceğe hazırlamak ve giderek artan global rekabete karşı koruyabilmek için yenilikçi, yüksek katma değerli ürünler üretmenin önemini vurgulayan Vali Elban; “Nitelikli çalışanların şirketlerin en önemli gücüdür. Adana Sanayi Kampüsü bünyesinde uygulama ağırlıklı bir metodoloji çerçevesinde, müteşebbislerimiz, yöneticilerimiz ve çalışanlarımız gelişimini öncelikle eğitim ve

danışmanlık hizmetlerine ağırlık vererek, Adana sanayisi ile bölge ekonomisine sağlayacağı katkılar açısından kritik önem taşıyacaktır.” diye konuştu. Vali Elban, ülke ve kent ekonomisine önemli katkılar sağlayacak olan bu tür çalışmaların daima destekçisi olacaklarını ifade etti ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Adana sanayisinin dönüşüme katkı sağlayacak Sanayi Kampüsü Projesi’nin inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü, kampüs projesi kapsamında yer alan Model Fabrika olarak da adlandırılan 'Kobi Yetkinlik ve Digital Dönüşüm Merkezi ile İnovasyon Merkezi’nin Temmuz ayında tamamlanarak faaliyete geçeceğini belirten Zeki Kıvanç, “Sanayi Kampüsü projesinin Adana sanayisinin gelişimine önemli  katkılar sağlayacak, işletmelerin değişen üretim teknolojilerine adaptasyonunu sağlamak noktasında önemli hizmetler verecek, bu anlamda özelikle yalın ve dijital dönüşüm anlamında işletmelerimize rehberlik edecektir.” dedi.

Ziyaret yapılan bilgilendirme sunumu ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER