Adana Ticaret Odası'ndan Cumhuriyet'in 100. yılında indirim çağrısı

Adana Ticaret Odası'ndan Cumhuriyet'in 100. yılında indirim çağrısı

Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram, ATO'nun 35 bin civarındaki Üyelerine seslenerek, Adana'nın en büyük meslek Odası olan ATO'nun tüm sektörlerini, büyük indirim kampanyasına destek vermeye davet etti.


Başkan Yücel Bayram, Cumhuriyet'in 100. yılında tüm üyelerini büyük indirim kampanyasına destek vermeye çağırdı. Başkan Yücel Bayram yaptığı açıklamada, " İşletmelerimizi, yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla mücadelemize destek vermeye davet ediyorum. 35 bin Üyeli dev ailemizi enflasyonla mücadelede yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Adana tüccarı pandemide olsun, deprem anında olsun her zaman fedakârlık yaparak hep öncü olmuştur, bu kampanyada da öncü şehir olacağına inancım tamdır. Bu kampanyada da verilen mücadelenin ancak topyekûn bir hareketle, üretim bandının en başından en sonuna kadar yapıldığında başarıya ulaşabileceğini vurgulamak istiyorum" dedi. 


ATO Başkanı Yücel Bayram açıklamasının devamında " Paramıza dönük güveni arttırmak ve ekonomi politikaların da öngörülebilirliği tesis etmek açısından bu kampanya katılım sağlamak yaşamsal önemdedir. Bu yaşamsal ekonomik sorunumuz ile ilgili olarak kararlı, özverili ve rasyonel bir mücadeleyi üyelerimizle yapmaya gücümüz var. Bu yönde ekonomi yönetimimiz tarafından atılan tüm adımların ve verilen mesajların önemli olduğunu düşünüyorum. Ekonomik istikrarın sağlanması ve enflasyonun hepimizin en büyük isteği olan tek haneye inmesi için alınan önlemlerin yanında bu tür kampanyalar, mücadeledeki psikolojiyi de güçlü kılacaktır. Yüksek enflasyonun kimseye faydası olmaz. Enflasyondan vatandaşımız etkileniyor doğru ama işletmelerimiz daha çok etkileniyor. Sattığı ürünü aynı fiyattan geri rafa koyamıyor. Bu da tüccarımızı zor duruma düşürmektedir. Dolayısıyla üreticiden tedarik zincirlerindeki tüm halkalara, perakendecilerden tüketicilere kadar her kesimin elinden gelen azami desteği vermesi ile enflasyonla mücadeleyle başarı sağlarız. Biz de ATO olarak bu çerçevede Üyelerimizi imkânları ölçüsünde bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Özellikle kampanyaya katılım sağlayan firmalarımızın indirim oranını ve firma bilgisini Odamızın yaziisleri@adanato.org.tr adresine göndermelerini rica ediyorum. İndirim kampanyasına katılan firmalarımızı  kamuoyuna duyurmamız için bizi bilgilendirmeleri önemlidir" dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER