Adana iş dünyası İsrail’in Filistinli sivilleri hedef alan saldırılarını şiddetle kınadı

Adana iş dünyası  İsrail’in Filistinli sivilleri hedef alan saldırılarını şiddetle kınadı

Adana iş dünyası yönetici ve üyeleri Sabancı Merkez Cami öğle namazı sonrası basın açıklaması yaparak İşgalci İsrail’in Filistinli sivilleri hedef alan saldırılarını şiddetle kınadılar.

Katılımcı kurumlar adına yaptığı basın açıklamasında masum insanlara yapılan saldırıları, vahşeti ve katliamı şiddetle kınadıklarını söyleyen Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Haksız saldırılardan derin endişe ve üzüntü duyuyoruz. Bu vahşet ve katliamlar, insan haklarına, uluslararası hukuka açık bir şekilde meydan okumadır. Son günlerde yaşanan ve şiddeti artarak devam eden saldırılarda Filistinli bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar ve siviller hedef alınmış, vahşice katliamlar yapılmıştır. Bu durum hiç kimse için kabul edilemez ve dünya kamuoyu tarafından kesin bir şekilde lanetlenmeli ve kınanmalıdır. Çünkü savaşların kazananı olmaz.”

TÜM DÜNYA KATLİAMIN SON BULMASI İÇİN ÇABA GÖSTERMELİ

“Filistin’in kendi topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşaması için barışçıl bir çözümün geliştirilmesini bu vahşet ve katliamların biran önce son bulmasını bekliyoruz. Sivillerin korunması uluslararası hukukun temel bir ilkesidir ve her türlü şiddetten kaçınılmalıdır.

Tüm dünyaya bu vahşet ve katliamların son bulması için acilen çaba göstermeleri çağrısında bulunuyoruz. İnsan haklarına saygı ve barışçıl bir çözüm bulunana kadar, Adananın sivil toplum kuruluşları olarak bu tür olayları şiddetle kınamaya ve sesimizi hiç durmadan yükseltmeye devam edeceğiz. Mazlumların, aklın ve barışın sesi ve savunucusu olduğumuzu tüm dünyaya birlikte göstereceğiz. Bir kez daha Katil İsrail’in Gazze’de sivilleri hedef alan saldırılarını, katliamlarını şiddetle kınıyor, lanetliyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyoruz.” diye konuştu.

KATILIMCILAR:
Adana Ticaret Borsası
Adana Ticaret Odası
Adana Sanayi Odası
Adana Organize Sanayi Bölgesi
Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Seyhan Ziraat Odası
Yüreğir Ziraat Odası
Sarıçam Ziraat Odası
Adana Çiftçiler Birliği
Türk Kızılayı
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu
Memur Sendikaları Konfederasyonları
Türkiye Kamu-Sen
Hak-İş Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu
Doğu Akdeniz Müteahhit Birlikleri Federasyonu
Çukurova Genç İşadamları Derneği
Adana Sanayici İşadamları Derneği
Adana Genç İş İnsanları Derneği
Adana Anadolu Aslanları İşadamları Derneği
Adana Müstakil Sanayici İşadamları Derneği
İHH Adana Şubesi
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER